A Titánok ráijesztettek a Ferencvárosra

Megszerezte 19. sikerét is az éllovas az Erste Ligában. Brassóban nyert az UTE, újabb hosszabbításos meccset húzott be a Dunaújváros, de ezúttal bravúrosan. Győzött a Csíkszereda és a Gyergyó is.

Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV19

Mindkét csapat aktívan kezdte a meccset, a fehérváriak javítani akartak a Capitals elleni vereség után, a zöld-fehérek pedig tovább folytatták volna jó sorozatukat. A nagy iram mellett rengeteg volt a lövés, de a kapusok jól teljesítettek. A hazaiak jól megszervezték játékukat, de a Fradi támadásaiban is ott volt a veszély, bár ezúttal nem a gyors akciók, hanem a belőtt korongok révén. Emberelőnybe kerülve fölényben játszott a vendégcsapat, ám nem tudta megszerezni a vezetést. Aztán fordult a kocka, Pavuk Attila 2+10 perces fegyelmi büntetése alatt a Titánok alakítottak ki ziccereket, de Arany Gergely nagyokat védett.

A második játékrészt nagyobb elánnal kezdte a Fradi, mint az elsőt, és ennek hamar meg is lett az eredménye: emberelőnyben egy kapu előtti kavarodás után Nagy Gergő lőtte be a korongot. A budapestiek támadásban maradtak, és Kornakker Dániel bravúrjaira volt szükség, hogy ne nőjön a különbség. A 30. percben aztán ő sem tudott segíteni: Myles Fitzgerald szerzett korongot a saját térfelén, majd kilépett, egy pimasz csellel elhúzta a korongot a kapus mellett, és a hálóba lőtt. A Fehérvár helyzetén nem segített, hogy ismét emberhátrányba került, ám ekkor nem, csak egyenlő létszámnál szerzett újabb gólt az FTC: Hegyi Ádám indítása után Nagy Gergő egyedül tört kapura, és belőtte a ziccert – a csapatkapitány igazán jó formában van, a válogatottban is nagyszerűen játszott, majd azóta öt gólt szerzett két meccsen. A harmad utolsó percében Madácsi Benedek szépített egy kipattanó értékesítésével.

A második harmad végén, majd az utolsó elején is kiállítottak egy ferencvárosit, így több mint egy percig kettős fórban támadhattak a Titánok, de a védelem jól állt a lábán. Arany továbbra is nagy védéseket mutatott be, ám az 54. percben Láday lövése becsapta, ezzel pedig nyílttá vált a hajrá. A Fehérvár nagy erőkkel támadott az egyenlítésért, az utolsó percekre a kapust is levitték, nyomást helyeztek az FTC kapujára, de Arany többet nem hibázott. A meccset Pavuk döntötte el, aki fél perccel a vége előtt egy üres kapus góllal lezárta a meccset.

A Ferencváros sorozatban 19. meccsén is veretlen maradt. A mostani sikerrel pedig az is biztossá vált, hogy a zöld-fehérek jutnak be a Magyar Kupa elődöntőjébe.

Kiss Dávid, a Fehérvári Titánok vezetőedzője: „Elégedettebb vagyok, mint a legutóbbi mérkőzésünk után, így kellett volna játszanunk a Bécs ellen is. Sajnos két buta hiba okozta ma a vesztünket, illetve az, hogy a harmadik harmad elején a kettős emberelőnyt nem tudtuk kihasználni. Ezt leszámítva elégedett vagyok a teljestményünkkel.”

Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője: „Azt kaptuk, amit vártunk és amire számítottunk, a fehérvári csapat egy nagyon jó erőkből álló gárda. Sok fiatal játékosuk van, akik végig tudják korcsolyázni a hatvan percet, kiegészítve jó külföldi játékosokkal, tudtuk, hogy nem fogják könnyen adni magukat, jó mérkőzésre készültünk. Ez be is bizonyosodott, az utolsó percig nyílt volt a találkozó, ki-ki meccs lett belőle és nagyon örülünk, hogy sikerült nyernünk.”

Erste Liga

Fehérvári Titánok – FTC-Telekom 2-4 (0-0, 1-3, 1-1)
Gól: Madácsi Benedek (40.), Láday Tamás (54.), ill. Nagy Gergő (23., emberelőnyben, 34.), Myles Fitzgerald (30.), Pavuk Attila (60.)

Debreceni EAC-Dunaújvárosi Acélbikák 3-4 (2-1, 1-1, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Hugo Turcotte (5.), Vladislav Kuleshov (11.), Kovács Bronson Zoltán (22.), ill. Jaakko Turtiainen (20., emberelőnyben), Martin Saluga (23.), Miika Franssila (55., emberelőnyben), Joonas Huovinen (61.)

Gyergyói HK-Hokiklub Budapest 6-4 (1-0, 3-2, 2-2)
Gól: Maxim Veshutkin (18.), Dmitrij Pestunov (27.), Csergő Hunor (28.), Péter Zsolt (40.., 51., emberelőnyben), Pavel Vorobjev (43.), ill. Berendi Dominik (25.), Szécsi Patrik (33., emberelőnyben), Orbán Attila (54., emberhátrányban), Szappanos Dávid (59., emberelőnyben)

Corona Brasov-Újpesti TE 0-3 (0-0, 0-2, 0-1)
Gól: Kiss Philip James (32.), Andrej Hebar (38., emberelőnyben), Anze Ropret (58.)

EV Vienna Capitals II-Sport Club Csíkszereda 2-5 (1-2, 0-1, 1-2)
Gól: Alexander Maxa (16., 46. – mindkettőt emberelőnyben), ill. Andrey Taratukhin (1.), Konstantin Panov (9.), Papp Szabolcs (31.), Becze Tihamér (52.), Részegh Tamás (57.)