A Vác egy góllal nyert Siófokon

Továbbra is hibátlan a DVSC a női kézilabda NB I-ben: a pénteki játéknapon otthon győzte le 28-19-re a Mosonmagyaróvárt.

Simone Böhme 9 gólt szerzett

Hazai pályán nyert az Alba Fehérvár és a Vasas is, míg a Váci NKSE egyetlen góllal győzöttt Siófokon. A 12. percben még 6-6 állt az eredményjelzőn, majd a vendégek egy 0-3-as sorozattal húztak el, végül a szünetben is három góllal vezetett a Vác.

A második játékrészt viszont a Siófok kezdte egy 3-0-ás sorozattal, de a hazaiak többszöri egyenlítés után sem tudták megszerezni a vezető találatot. A hajrá vége előtt azonban 28-28 után kétgólos előnybe került a Siófok, ám itt meg is állt a hazaiak tudománya.

Az 58. percben Lakatos Rita találata után 32-31-re vezettek a hazaiak, ám Kuczora Csenge előbb egyenlített, majd hét másodperccel a vége előtt Kácsor Gréta győztes gólt szerzett a Váci NKSE-nek.

A mérkőzést Simone Böhme 9, míg Kuczora Csenge 10 góllal zárta.

Női kézilabda NB I, 5. forduló

Alba Fehérvár KC-Kisvárda Master Good SE 24-18 (15-10)
Székesfehérvár:
Kubina, Pijevic, Tóth (kapusok), Besszer 6, Boldizsár, Domokos 1, Dubán, Gerháth, Háfra L., Ohjama 2 (1), Szarka 2, Takó 1, Töpfner 2, Triscsuk 7, Utasi, Varga E. 3.
Kisvárda: Lesóczki, Mátéfi, Shulega (kapusok), Bouti 1, Dombi K. 1, Dombi L. 3, Juhász 3, Mérai, Mészáros-Mihálffy, Radojevic 2 (2), Siska 4, Stamenic, Udvardi 4 (2).

DVSC Schaeffler-Motherson Mosonmagyaróvári KC 28-19 (12-11)
DVSC:
Giegerich, Csapó Ky. (kapusok), Arany 3, Bordás 2, Costa, Csernyánszki, Hornyák 1, Jezsikava 1, Korsós 5, Kovács 4, Petrus, Planéta 2, Szabó 3, Tóvizi 4, Vámos M. 2, Vámos P. 1.
Mosonmagyaróvár: Szemerey, Mistina (kapusok), Asanin, Babinszky, Csekő, Hajtai 2, Konecna, Kovács P. 3, Lancz 1, Mihály 1, Pásztor 3, Stranigg Zs. 1, Tóth E. 2, Tóth G. 6, Török.

Siófok KC-Váci NKSE 32-33 (16-19)
KSC:
Csapó Ki., Herczeg, Vojnovic (kapusok), Böhme 9, Janjusevic 1, Jezic 3, Juhász F., Holta 6 (2), Kiss N. 1, Lakatos 3, Lapos, Puhalák, Sirián 1, Such 2, Szarková 4, Wald 2.
Vác: Bukovszky, Pásztor (kapusok), Aron, Ballai B. 2, Bárdy, Diószegi 6, Grosch, Hámori 1, Helembai 3, Kácsor 5, Kovalcsik, Kuczora 10 (6), Pálffy, Schatzl 5, Szondi 1.

Vasas SC – Moyra-Budaörs 28-24 (13-13)
Vasas:
Gercsó, Kurucz, Zsigmond (kapusok), Ács, Agbaba 6, Dmitrovics, Imrei, Faragó 4, Gaschler, Hadnagy, Kajdon 8 (4), Kovács N. 1, Oláh 4, Speth 1, Szatmári, Szilovics 4.
Budaörs: Varjas-Sipeki, Vártok R. (kapusok), J. Agbaba 2, Braun, Hajduch 2, Horváth L. 1, Jovovity 3, Mlinkó, Nagy, Pálos-Bognár 6, Schneider 3, Smid,  Szabadfi 1, Szalai-Szita 1, Tóth M. 5, Vártok T.