A Vardar lesz a Győr ellenfele a fináléban

Budapest, 2017. május 6. A Camilla Herrem dob a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében játszott CSM Bucuresti -Vardar Szkopje mérkőzésen a Papp László Budapest Sportarénában 2017. május 6-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Camilla Herrem. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A macedón Vardar Szkopje lesz a Győri Audi ETO KC ellenfele a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi fináléjában, miután a második szombati elődöntőben öt góllal legyőzte a címvédő román CSM Bucurestit a Papp László Budapest Sportarénában.

A macedón együttes remekül kezdte a találkozót, s állva hagyta ellenfelét: a nyolcadik percben már 7-1-re vezetett. Hogy nem lett még nagyobb a különbség a kezdő szakaszban, azt elsősorban a tavalyi döntő hősének, az akkor 14 találatig jutó svéd Isabelle Gulldénnek köszönhették a bukarestiek, az első három góljukat ugyanis svéd légiósuk jegyezte.

A félidő derekáig öt-hat gól volt a különbség, ám ezt követően a Vardar fokozatosan növelte előnyét, ami a találkozó harmadára már kilencre hízott, majd a CSM időkérése ellenére a tizenegyet is elérte (20-9).

Támadásban szinte minden bejött a – keretébe mindössze egyetlen macedón játékost nevező – Vardarnak, míg hátul remekül zárt a védelem, amelyhez extra teljesítményt adtak a kapusok: Inna Suslina például három hétméterest hárított egymás után, csereként beállva.

A Vardart az sem zavarta meg, hogy az első játékrész utolsó másodperceiben piros lap miatt elvesztette Tatjana Hmirovát, s a fordulást követően is kontrollálta az összecsapást, öt gólnál nem engedte közelebb riválisát. A macedónok annak ellenére tudtak dominálni, hogy a címvédőből 55 perc után állítottak ki először játékost – a nyolc találattal a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló francia Gnonsiane Niomblát – az orosz játékvezetők. A Vardarból Andrea Penezic és Jovanka Radicevic szerezték a legtöbb, egyaránt hét gólt.

A Vardar szakvezetőjének, az orosz Irina Gyibirovának – leánykori nevén Poltorackaja – így továbbra is van esélye arra, hogy a nők között elsőként nyerjen BL-t játékosként és edzőként egyaránt. A 38 éves tréner a 2005-ben győztes dán Slagelse, valamint a 2008-as aranyérmes orosz Zvezda Zvenyigorod irányítója volt.

A CSM Bucuresti vasárnap a kora délutáni bronzmérkőzésen a montenegrói Buducnost Podgoricával mérkőzik, míg a Vardar a Győrrel találkozik a kora esti fináléban. A döntő két csapata ötödik alakalommal játszik egymás ellen, eddig két magyar siker mellett egy macedón győzelem és egy döntetlen született.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, elődöntő:

Vardar Szkopje — CSM Bucuresti 38-33 (21-13)
Gól: Penezic 7, Radicevic 7, Lekic 6, Lacrabere 5, Herrem 4, Covic 3, Damnjanovic 2, Lazovic 2, Althaus 1, Khmyrova 1, ill. Niombia 8, Torstensson 5, Gulldén 4, Martin Berenguer 4, Lobach 3, Curea 2, Manea 2, Mehmedovic 2, Ayglon Saurina 1, Bazaliu 1, Bradeanu 1.