A Vasas három góllal nyert a Bozsik Arénában

A Vasas 3-0-ra nyert a Budapest Honvéd vendégeként a Merkantil Bank Liga NB II 31. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén, ezzel visszaelőzte az ETO FC Győrt és ismét a feljutást érő második helyen áll.

Vasas

A Honvéd az első szűk fél órában egyenrangú ellenfele volt a Vasasnak, de egy labdaeladást követően visszarántásért Adorján Krisztiánt a 29. percben kiállította a játékvezető, innentől pedig alapvetően megváltozott a mérkőzés képe.

Több volt a hiba hazai oldalon, és beindult a Vasas gólgyártása.

A 32. percben a jobbról érkező beadást Tóth Milán (Vasas FC) a 11-es pontról, oldalra eldőlve, jobb lábbal, kapásból lőtte a Honvéd kapujába (0-1).

A 43. percben Doktorics Áron 15 méterre a kaputól átvette a labdát, majd bal lábbal kilőtte a bal felső sarkot (0-2).

Három perccel később Tóth Milán labdaszerzés után 15 méterről helyezett a kapu bal oldalába (0-3).

A második félidő elején, az 50. percben Bobál Gergely is kénytelen volt lemenni a pályáról könyöklés miatt, kilenc emberrel pedig nem maradt esélye a Honvédnak a szépítésre.

Merkantil Bank Liga NB II, 31. forduló

Budapest Honvéd – Vasas FC 0-3 (0-3)
Gól
: Tóth M. (32., 45+1.), Doktorics (43.)
Kiállítva: Adorján (Honvéd, 29.), Bobál G. (Honvéd, 51.)
Budapest Honvéd: Dúzs – Szabó, Adorján, Bobál, Kerezsi (Simon B., 87.) , Kovács Nikolasz (Eördögh, 75.), Lőrinczy (Nyitrai, 57.), Kulbachuk, Keresztes (Bocskay, 75.), Kundrák (Krajcsovics, 57.), Pekár.
Vasas FC: Jova – Pávkovics, Baráth, Otigba – Bakti (Girsik, 82.), Berecz, Hidi M, Urblík (Hinora, 63.), Doktorics (Bukta, 74.) – Tóth Milán (Zimonyi, 74.), Radó (Holender, 63.).

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 70 pont – már bajnok, 3. Vasas FC 61, 3. ETO FC Győr 60, 4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 55