A Veszprém hat góllal nyerte meg az első felvonást

Nagy László nyilatzik a köztévének. Fotó: mkb-mvmveszprem.hu

A címvédő MKB-MVM Veszprém remek második félidei játékával 29-23-ra legyőzte a vendég MOL-Pick Szeged csapatát a férfi kézilabda NB I döntőjének első mérkőzésén, és egyetlen siker választja el a 23. bajnoki címétől.

A két csapat ebben a szezonban eddig már négyszer találkozott, és mindig a Veszprém győzött.

Eleinte fej fej mellett haladt a két elitgárda, majd 5-3-ra vezetett a hazai együttes, de gyorsan egyenlő lett ismét. Nagy volt a rohanás, gyakran csúszott be hiba is, de rendszerint a vendégek futottak a címvédő után. Így ment a 19. percig, ekkor Parrondo büntetőjével először vezetett a Szeged (8-9), majd egy újabb bekapott gól után időt kértek a hazaiak. A Tisza-partiak folytatták jó sorozatukat, 11-8-ra megléptek, Sierra parádézott a kapuban.

A túloldalon Mikler állt be, és hétméterest fogott emberhátrányban, ám társa, Alilovic nem igazán tudott védeni. A 25. percben már 13-9 volt az állás, és a szünetig sikerült kivédekezni egy emberhátrányt is a roppant motivált és elszánt vendégeknek.

Fordulást követően nagyobb sebességre kapcsolt a Veszprém, és Mikler védéseinek hála megkezdte a felzárkózást. Amikor sikerült utolérni a riválist (40. perc: 18-18), akkor időt kértek a vendégek. De már nem tudták megállítani az ismét lendületbe jött hazaiakat, akik hosszú idő után fordítottak.

Megroppant a Szeged, rengeteg labdát szórt el, így nem maradt esélye a végjátékra. Az 55. percben 26-23-ra vezetett már a címvédő, és nem engedte ki kezéből a győzelmet.

Carlos Ortega: – Gratulálok a szegedieknek, akik nagyon megnehezítették a dolgunkat. Jó úton halad a Szeged, kiváló munkát végeznek, minden meccsen előrukkolnak valami újdonsággal. De mi is jól dolgozunk, s mindig van válaszunk a húzásaikra. Büszke vagyok a játékosaimra, hiszen nagyon rossz helyzetből is fel tudtak állni, s nyertek. Kevés időnk maradt felkészülni a keddi meccsre, a legfontosabb feladatunk így az lesz, hogy a mai meccs hibáit kijavítsuk. Nagyon nehéz meccs vár ránk Szegeden. Próbálom megmagyarázni a játékosaimnak, hogy Szegeden mindig nehéz kézilabdázni, s ne higgyék, hogy a múlt heti találkozó megismétlődhet. Persze az a célunk, hogy minél hamarabb befejezzük a honi küzdelmeket, s készüljünk a Final Fourra.

Cristian Ugalde: – Gratulálok a Szegednek! Nagyon nehéz egymás után öt meccset nyerni ellenük. Jól játszanak, s úgy látom, hogy meccsről meccsre nehezebb ellenük. Nem reális a hat gól, nincs ekkora különbség a két gárda között. Rengeteg erőfeszítés van az eredmény mögött, nagyon sokat készültünk a szegediek ellen. Azonban ma is megmutattuk, hogy jobbak vagyunk. Mindkét csapatnak a védelem az erőssége, ez illetve a kapusteljesítmények dönthetnek a keddi derbin.

Juan Carlos Pastor: – A mainál még soha nem játszottunk jobban Veszprémben, de a vége ugyanaz, ezúttal is kikaptunk. A második félidőben rengeteg hibát követtünk el: labdavesztések, lépéshibák követték egymást, s nem fejeztük be lövésekkel a támadásokat. A második játékrészben egy gólra visszajöhettünk volna emberelőnyben, de nem tudtuk belőni a helyzetet, helyette gólt kaptunk, s ott ment el a meccs. Gratulálok a játékosimnak, úgy gondolom, hogy kis lépésekkel ugyan, de haladunk előre. Egyelőre még hiányzik az tőlünk, ami az igazi top csapatokat jellemzi. Gratulálok a Veszprémnek, s Carlos kiváló munkájához. Kollégám nagyon elegáns, sportszerű szakember. Szerencsére jó hangulat van mindkét csarnokban, a szurkolók is tisztelik egymást, ami jó a magyar kézilabdának. Nem marad más, dolgozunk tovább. Nem szeretnék már kedden hazautazni, csak vasárnap. Mindent meg fogunk próbálni, hogy legyen harmadik meccs.

Ilyés Ferenc: – Gratulálok a Veszprémnek! Úgy gondolom, hogy kevés csapat tud négy góllal vezetni ebben a csarnokban, de sajnos nem tudtuk megtartani az előnyünket. Amikor a Veszprém lendületbe jön, s ötezer szurkoló buzdítja, nagyon nehéz visszafogni őket. Néhány labdát eladtunk, s máris ledolgozták a hátrányukat. Megpróbálunk kedden hazai pályán győzni. Nagyon kellemetlen lenne úgy szabadságra menni, hogy zsinórban háromszor is alulmaradtunk.

A második mérkőzést kedden rendezik Szegeden, és ha szükséges, akkor a harmadik összecsapásnak, május 24-én, pünkösdvasárnap Veszprém ad otthont.

Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés:

MKB-MVM Veszprém – MOL-Pick Szeged 29-23 (12-15)
Gól: Nagy L. 9, Ilics 6(1), Sulics 5, Igalde 3, Rodriguez 3, Lékai 1, Nilsson 1, Zeitz 1, ill. Kallman 5, Robledo 5, Parrondo 3(2), Ancsin 2, Bombac 2, Prodanovic 2, Zubai 2, Balogh1, Vranjes 1.

Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a Veszprém javára.