A Veszprém hat vereség után legyőzte a PSG-t

A Telekom Veszprém házigazdaként 34-31-re legyőzte a Paris Saint-Germain csapatát csütörtökön a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

A hazaiak keretéből csak a dán Rasmus Lauge Schmidt hiányzott, a vendégek pedig teljes kerettel érkeztek Veszprémbe.

Az első hat percben felváltva estek a gólok, a magyar csapat harmadik találatát a válogatott Ligetvári Patrik szerezte, aki három és fél év után volt ismét eredményes a BL-ben veszprémi színekben. A házigazdák egy 3-0-s sorozat után a kilencedik percben vezettek először, és bár a beálló körüli védekezésük nem volt hatékony, minden más játékelemben remekül teljesítettek.

A hazaiak egyiptomi jobbátlövője, Omar Jahja góljait a vendégek a Karabatic fivérek találataival ellensúlyozták, majd a meccs harmadánál, 12-11-es állásnál a cserék következtében megtorpant a Veszprém. A PSG tíz perc alatt egy 5-0-s sorozattal ellépett, és a szünetben már 17-13-as előnyben volt.

A veszprémi Gasper Marguc a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, a B csoport első fordulójában játszott Telekom Veszprém és a francia Paris Saint-Germain mérkőzésen. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A második félidő első hét percében szinte végig emberelőnyben kézilabdázott a Magyar Kupa címvédője, amely felzárkózott egy gólra, ám az egyenlítésre a vendégek kiváló védekezése miatt ekkor még nem volt esélye.

Az utolsó negyedóra kezdetén egy hármas gólsorozattal ismét felzárkóztak a házigazdák, a helyszínen lévő 4600 néző fantasztikus hangulatot teremtett, ennek köszönhetően a csapat – amely ekkor támadásban és védekezésben is remekelt – egy újabb 4-0-s szériával a meccs során először vezetett két találattal (28-26).

Az 57. perc kezdetén már három volt a különbség, ám a PSG egy percben belül két gólt ledolgozott a hátrányából, így teljesen nyílt volt az utolsó három perc, majd Omar Jahja újabb találatával eldőlt a meccs hazaiak javára.

A mezőny legeredményesebb játékosa Jahja volt tíz góllal, a veszprémi Manuel Strlek nyolc góllal zárt. A vendégeknél Mikkel Hansen hét, Luka Karabatic pedig öt találattal zárt. A házigazdák kapusai közül Rodrigo Corrales tíz, a hajrára beállt Vladimir Cupara két védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két csapat 13. egymás elleni BL-mérkőzésén hét PSG-siker és egy döntetlen mellett ötödször nyert a Veszprém, amely 2015 novembere és sorozatban hat vereség után tudta ismét legyőzni a francia élcsapatot.

Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője

„Már önmagában az is csodálatos érzés volt, hogy BL-mérkőzése irányíthattam a csapatot. A győzelem csak a hab volt a tortára. Igaz, a PSG-nek is megvolt az esélye a diadalra. A második felvonásban mutatott játékunkkal maximálisan elégedett vagyok. Köszönöm a biztatást a szurkolóinknak!”

Omar Jahja, a Telekom Veszprém játékosa

„Magas színvonalú, izgalmas mérkőzésen vagyunk túl. Komoly volt a motivációnk, hiszen a sorozatot tavaly vereséggel fejeztük be. Bizonyítani akartunk. Úgy érzem, sikerült talpra állnunk, de hosszú még az út előttünk. Ilyen hozzáállással fogunk küzdeni a jövőben is. Ezt érdemlik a szurkolóink.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 1. forduló:

Telekom Veszprém – Paris Saint-Germain (francia) 34-31 (13-17)
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek, Ilic, Jahja 10, Lékai 4, Ligetvári 3, Lukács, Mahé 1, Manaszkov, Marguc 3, Maqueda, Nenadics 3, Nilsson 2, Sipos, Strlek 8.
PSG: Genty, Gérard (kapusok), Grebille 1, Hansen 7, L. Karabatic 5, N. Karabatic 2, Keita 1, Kounkoud 2, Kristopans 2, Ntanzi, Prandi 2, Remili 3, Solé, Steins 2, Syprzak 4, Toft Hansen.
Lövések/gólok: 55/34, illetve 52/31
Gólok hétméteresből: 5/2, illetve 5/4
Kiállítások: 10, illetve 6 perc

CS Dinamo Bucuresti (román)-Lomza Vive Kielce (lengyel) 32-29 (16-12)
Motor Zaporozsje (ukrán)-FC Porto (portugál) 30-27 (15-10)

A Pick Szeged szerdán a horvát PPD Zagreb csapatát látja vendégül a BL csoportkörének második fordulójában, a Telekom Veszprém pedig csütörtökön a lengyel Lomza Vive Kielce otthonába látogat.

Forrás: MTI/Vehir.hu