A Veszprém hét góllal nyert Celjében

A Veszprém 40-33-ra nyert a szlovén RK Celje PL otthonában szerdán a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

Gasper Marguc

A vendégek keretéből Jehia el-Dera és Mikita Vajlupov hiányzott. Utóbbi, a fehérorosz jobbszélső vállsérülés miatt legalább két hónapig nem játszhat.

Az első három lövését mindkét együttes elrontotta, a szlovénok első akciógólja több mint nyolc perc után született (2-4). A folytatásban sem céloztak hatékonyan a csapatok, de mivel a Celje rontott többet, a 18. percben már 12-5-ös előnyben volt a magyar bajnoki címvédő.

A találkozó előtt a Veszprém öt győzelemmel és egy vereséggel, a Celje viszont pont nélkül állt, és a tabellán meglévő különbség a pályán is megmutatkozott a csapatok között. A bakonyiak jó játéka és megnyugtató előnye miatt Momir Ilic vezetőedző támadásban is lehetőséget adott Ligetvári Patriknak, ami a BL-ben nagyon ritkán fordul elő.

A dinamikus támadójáték némileg a védekezés rovására ment a vendégeknél, mert bár 22 gólt dobtak az első félidőben, 17-et kaptak. A meccs a 39. perc után dőlt el, amikor a veszprémiek 5-0-s sorozatot produkáltak, majd a 49. percben tíz találattal vezettek. Ekkor már szokatlan összeállításban kézilabdáztak, Ilic minden cserejátékosnak lehetőséget adott, ezt kihasználva a szlovénok némileg csökkentették hátrányukat, de az utolsó percek már jobban hasonlítottak egy gálamérkőzésre, mint BL-találkozóra

Hugo Descat nyolc, Ludovic Fabregas öt, Lukas Sandell és Nedim Remili négy-négy gólt szerzett, Rodrigo Corrales 12 védéssel zárt. A szlovénoknál Tim Cokan hét gólig jutott.

A két együttes 19. egymás elleni tétmérkőzésén egy vereség és egy döntetlen mellett 17. alkalommal győzött a Veszprém. A hat győzelemmel és egy vereséggel álló bakonyiak jövő csütörtökön éppen a Celjét fogadják a BL-ben.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 7. forduló:

RK Celje PL (szlovén) – Telekom Veszprém 33-40 (17-22)
Celje:
 Zaponsek, Gabersek (kapusok), Cokan 7 (5), Peric 1, M. Marguc 5, Mazej 2, Krecic, Cirovic 1, Antonijevic 3, Maric 2, Ivankovic, Janc 5, Gregoric 1, Milicevic 4, Kacicnik 1, Zabic 1.
Telekom Veszprém: Corrales, Biosca, Nagy B. (kapusok), Pechmalbec 2, Jahja, Descat 8 (4), Sandell 4, Nilsson 2, Elísson 3, Ligetvári 2, G. Marguc 3, Remili 4, Mahé 2, Casado 2, Fabregas 5, Koszorotov 3

A szegedi érdekeltségű A csoportban Máthé Dominik csapata, a Paris Saint-Germain 36-31-re kikapott a norvég Kolstad HB otthonában. A válogatott jobbátlövő három kísérletből kétszer talált be.

Forrás: EHF / MTI