A Veszprém holtversenyben első, a Szeged sokat javított pozícióján

Rangadót nyert a Barca csütörtök este Franciaországban, és győzelemmel zárta a férfi kézilabda Bajnokok Ligája idei utolsó játéknapját a Kielce, a Kiel és a PPD Zagreb is.

A nyártól a Veszprémet erősítő Ludovic Fabregas (Barcelona) nyolc gólt lőtt (fotó: AFP)

A B-csoport csütörtöki rangadóján a Barca már az első félidőben hatgólos előnyt szerzett, és bár a Nantes javított addigi gyenge védekezésén, és nagyot harcolt a szünet után, amikor egygólosra faragta a hátrányát (30–31, 31–32), elfogyott az ereje, és a katalánok hazavitték a pontokat. A nyolcgólos Ludovic Fabregas lett a meccs embere, de a szép győzelem ellenére sem csupa öröm a Barca-tábor: Haniel Langaro térdsérülést szenvedett, úgy támogatták le a pályáról.

A Celje sokáig szépen teljesített Lengyelországban, az első félidőben négy góllal is vezetett a Kielce ellen, aztán a hazaiak visszakapaszkodtak, és 14–14 után, a szünet előtt zsinórban lőtt négy góljukkal megugrottak. A második félidőt aztán már uralta a lengyel csapat. Arkadiusz Moryto nyolc gólt lőtt a hazaiaknál, Ante Ivankovic kilencet a szlovén csapatban.

Egyértelmű volt a csoport dániai mérkőzése is: az Aalborg egyszer sem tudott vezetni, a Kiel a második félidő nagy részében tartotta az öt-hatgólos előnyét, és végül néggyel nyert.

Az A-csoport késő esti mérkőzésén is szinte végig a vendégek irányítottak, és bár a Plock a második félidő derekán rövid időre fordított, a zágrábiak néggyel nyertek. A Wisla sorozatban ötödször kapott ki.

Folytatás február nyolcadikán, a lengyel-svéd közös rendezésű világbajnokságot követően.