A Veszprém kilenc góllal nyert a Szeged ellen

A címvédő Telekom Veszprém házigazdaként 36-27-re legyőzte a Szegedet a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján.

Fabregas
Ludovic Fabregas, a Veszprém játékosa kapura dob a férfi kézilabda NB I Telekom Veszprém – OTP Bank-Pick Szeged mérkőzésén a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A hazaiaktól Andreas Nilsson, Kentin Mahé és Mikita Vajlupov, a vendégek keretéből Emil Kheri Imsard, Szita Zoltán és Bánhidi Bence hiányzott.

A szegediek a kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadásokkal próbálkoztak már a mérkőzés elején, és bár három perc után 3-0-s hátrányban voltak, csakhamar egyenlítettek (4-4). Mindkét oldalon jó néhányszor hibáztak támadásban a mezőnyjátékosok, illetve bravúrral védtek a kapusok. A címvédő megint ellépett (9-5), mert remekül semlegesítette ellenfele hét a hat elleni akcióit. Az első félidő hajrájában több mint húsz másodpercig hármas emberelőnyben volt a Veszprém, amely magabiztosan, 16-10-re vezetett a szünetben.

A második felvonásban még nagyobb különbség volt a csapatok között, a Bajnokok Ligája-negyeddöntő jövő csütörtöki első mérkőzésére készülő házigazda a 43. percben már tíz találattal jobban állt, és hatékony védekezésére alapozva a hátralévő időben is uralta a játékot. A vendégeknek volt egy 3-0-s sorozatuk, de végül ez is kevésnek bizonyult, hogy megússzák a vártnál is súlyosabb vereséget. A szegedi csapat helyzetét jól jellemezte a szezon végén távozó Dean Bombac megmozdulása, aki az utolsó támadási lehetőségnél, 15 másodperccel a vége előtt jelezte, hogy befejezettnek nyilvánította a találkozót, és nem indította el az akciót.

A veszprémi mezőnyjátékosok közül csak Jehia el-Dera nem szerzett gólt, Omar Jahja ötször, Bjarki Már Elísson, Nedim Remili és Dragan Pechmalbec négy-négy alkalommal talált be, Rodrigo Corrales hat, Mike Ulrich Jensen nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez.

A túloldalon Imanol Garciandía, Mario Sostaric és Luka Stepancic négy-négy góllal, Nagy Martin és Mikler Roland négy-négy védéssel zárt.

A két együttes 195. egymás elleni tétmérkőzésén 54 szegedi siker és hét döntetlen mellett a 134. veszprémi győzelem született.

Sikerével a bakonyi együttes továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát, és már biztos, hogy hazai pályán kezdheti a Szeged elleni bajnoki döntőt, illetve az esetleges harmadik mérkőzést is otthon játszhatja.

Férfi kézilabda NB I

Telekom Veszprém – OTP Bank-Pick Szeged 36-27 (16-10)
Veszprém:
Corrales, Jensen (kapusok), Casado 2, Descat 3, Elderaa, Elísson 4, Fabregas 3, Kosorotov 3, Ligetvári 1, Marguc 3 (1), Omar 5 (2), Pechmalbec 4, Remili 4, Sandell 2, Végh 2.
Szeged: Mikler R., Nagy M. (kapusok), Bodó 3, Bombac 2, Fekete, Frimmel 2, Gaber 3, Garciandia 4, Jelinic 1, Kalarash, Mackovsek 1, Martins 2, Molina, Sostaric 4, Stepancic 4, Szilágyi 1.

Dabas KC – HSA NEKA 24-22 (10-12)
Dabas:
Nagy T., Pallag, Szikora (kapusok), Ács 2, Bognár, Bálint 7 (3), Dobrkovic, Fekete 1, Garajszki, Katona, Koller 2, Kádár, Laurinyecz 3, Szöllősi Sz. 4, Török 5 (2)
NEKA: Deményi, Mikler K. (kapusok), Csanálosi, Dely 3, Gál 4, Karai, Kovács T. 4, Krakovszki Zs. 2, Ludmán 1, Molnár, Nagy Á., Sztraka, Szücs 2, Tárnoki 2, Tóth L. 4 (2), Zakor.

1.  Telekom Veszprém            24 24   –   –  974-649  48 pont
 2.  OTP Bank-Pick Szeged        23 20   –   3  835-664  40
 3.  FTC-Green Collect           23 13   3   7  735-693  29
 4.  MOL Tatabánya KC            22 13   2   7  681-640  28
 5.  Dabas KC                    23 11   1  11  637-664  23
 6.  Csurgói KK                  21 10   2   9  599-614  22
 7.  HE-DO B.Braun Gyöngyös      22 10   2  10  658-679  22
 8.  CYEB-Budakalász             22 10   1  11  629-659  21