A Veszprém magabiztos sikerrel hangolt a BL-negyeddöntőre

A Veszprém házigazdaként 15 góllal nyert a Mezőkövesd ellen a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Dávid Máté és Andreas Nilsson. Fotó: Vörös Dávid

Két nappal a Tatabánya elleni győztes rangadó után újabb hazai bajnoki várt az NB I tabelláján második helyen álló veszprémi kézilabdacsapatra, amely péntek este a tizenkettedik pozíciót elfoglaló Mezőkövesddel nézet farkasszemet.

Sterbik Árpád, Nagy László, Lékai Máté és Manuel Strlek is pihenőt kapott David Davistől, aki a fiatalok közül Szuharev Levnek, Szűcs Bencének, Ernei Bencének és Gödör Bencének szavazott bizalmat a meccskeret összeállításakor. Érdekesség, hogy a vendégek mestere, az egykori veszprémi kiválóság, Buday Dániel mindössze tizenkét játékost nevezett a találkozóra.

Kovács Bence révén a vendégek szerezték a találkozó első gólját. A Telekom – Marguc és Manaszkov vezetésével – azonnal fordított, de meglépnie nem sikerült. A kiesés elől menekülő Mezőkövesd ugyanis jól tartotta magát, olyannyira, hogy vezetni is tudott. Marguc góljára Jancsó felelt, amikor is zsinórban hármat lőtt a rekordbajnok. Így a 13. minutumban nőtt először kettőre a különbség a találkozón (8-6).

Pásztor kapus sorra mutatta be a ziccervédéseket a riválisnál, amely így továbbra is látótávolságon belül maradt. A félidő kétharmadánál Horváth emberhátrányban is mattolni tudta Miklert.Marguc és Nilsson találatával már négy volt közte, amikor a bosnyák Halilbegovic szépített. Apropó, szépség: Marguc átadásából Nenadics gyönyörű kínai gólt „ragasztott” a hálóba. Kettővel a szünet előtt már hattal a mentek a bakonyiak, a hajrában aztán ötre dolgozta hátrányát az MKC (17-12).

Két Manaszkov-góllal folytatódott a játék. Mikler egy támadáson belül kétszer is hárított, harmadjára pedig fölé lőtt vele szemben Kovács Bence. Nilsson jó lövése máris időkérésre sarkallta Buday Dánielt. Annyit elért a borsodiak mestere, hogy együttese egészen a 42. percig tíz gólon belül maradt, ekkor Nenadics talált be (26-16).

Könnyedén növelte tovább a különbséget a Veszprém, sorrendben Nilsson, Mahé, Nenadics és Gajic is megzörgette a fáradó rivális hálóját. A bakonyi hálót pedig már Gödör Bence őrizte, aki ez alkalommal debütált a felnőtt NB I-ben. Úgy tűnt, hogy a Davis-csapat akár a húszgólos differenciát is elérheti, de erre végül nem került sor. A meccs finisében ugyanis a mezőkövesdiek is pontosan céloztak, a 37-22-es végeredményt Ernei kapufája után a szerb Rodics állította be.

A Veszprém tehát győzelemmel hangolt a német Flensburg elleni szerdai (19.00) Bajnokok Ligája negyeddöntőre.

David Davis, a Veszprém vezetőedzője: „Először is köszönöm a vendég klubnak, hogy egy nappal korábban játszhattuk ezt a meccset, hiszen így többet tudunk készülni a fontos jövő heti BL meccsre. Gratulálok a játékosaimnak, akiknek komoly erőpróba következik a Bajnokok Ligájában. Komolyan vették a mérkőzést. Sok időt adhattam a fiataloknak, nem csak pár percet, így például Szűcs Bencének is, aki negyedszer lépett pályára. Elmondható róla, hogy napról napra egyre jóbban teljesít. Gratulálok mindenkinek, folytatjuk a munkát tovább.”

Buday Dániel, a Mezőkövesd vezetőedzője: „Gratulálok a Veszprémnek. Kicsit nehéz ilyenkor értékelni, de szerintem az első felidőben jól tartottuk magunkat, bár sok a sérültünk. Pásztor védései meccsben tartottak minket. Utána elfáradtunk, a sebességünk alábbhagyott, a Veszprém könnyű gólokat lőtt, s megnyerte a meccset. Amit én vártam ma, azt nagyjából visszakaptam. Mások a célok a két csapatnál. Sok sikert kívánok a Veszprémnek a továbbiakban, remélem, sikeresek lesznek.”

K&H férfi kézilabda liga, 22. forduló:

Telekom Veszprém-Mezőkövesdi KC 37-22 (17-12)
Veszprém: Mikler, Gödör (kapusok), Blagotinsek, Ernei, Gajic 2, Ilics, Mackovsek 1, Mahe 5, Manaszkov 8, Marguc 6 (2), Nenadic 7, Nilsson 5, Szuharev 1, Szűcs B. 1, Terzics, Tonnesen 1.
Mezőkövesd: Pásztor, Győri K. (kapusok), Dávid 2, Halilbegovic 4, Horváth L. 2, Jancsó 3 (1), Jóga 2, Kovács B. 2, Kovács P. 1, Menyhárt 2, Mikita B. 1, Rodic 3.

1.  MOL-Pick Szeged             22 21   1   –  773-554  43 pont
2.  Telekom Veszprém            22 20   –   2  766-527  40
3.  Grundfos Tatabánya KC       21 16   2   3  595-518  34
4.  Csurgói KK                  21 13   3   5  592-543  29
5.  Balatonfüredi KSE           21 14   –   7  565-521  28
6.  HE-DO B. Braun Gyöngyös     22 11   3   8  575-571  25
7.  Dabasi KC VSE               22  8   3  11  567-591  19
8.  Ferencvárosi TC             21  9   –  12  552-546  18