A Veszprém tíz góllal győzte le a Tatabányát

A Telekom Veszprém házigazdaként 42-32-re legyőzte a Tatabányát a férfi kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Bátor és pontos játékkal kezdtek a vendégek, akik a hetedik percben 7-2-re vezettek. Jól védekeztek, és gyors ellenakcióikat rendre gólra váltották, így a 17. percben még 14-10-es előnyben voltak. Ezt követően kettős emberelőnybe került a Veszprém, összeállt a védekezése és három percen belül egyenlített. A hazaiaknak bejött a kapuscsere, a Tatabányának nem, így a szünetben már a Magyar Kupa-címvédő vezetett három találattal.

A második félidőt 4-0-s sorozattal kezdték a bakonyiak, majd újabb két fordulat következett: előbb a Tatabánya egy hatos gólsorozattal felzárkózott, majd a Veszprém 27-26 után ismét ellépett, és magabiztos hajrával eldöntötte a meccset.

A hazaiaknál Bjarki Már Elísson tíz, Rasmus Lauge Schmidt nyolc, a vendégeknél Rodríguez Álvarez Pedro nyolc, Győri Mátyás hat gólt lőtt.

Momir Ilic, a Veszprém vezetőedzője

„Nem vagyok teljesen elégedett, a legfontosabb, hogy megnyertük a találkozót. Nem volt túl sok időnk pihenni és felkészülni sem erre a mérkőzésre, hiszen a portói meccs után csupán egyszer tudtunk csak edzeni. Szörnyen kezdtük a mérkőzést, de sikerült összeszedni magunkat. Nagyon sok hullámvölgy és feszült szituáció volt a meccsen. A második félidő első 10 percében jól kézilabdáztunk, ezt követően viszont ismét visszaesett a teljesítményünk. A legfontosabb, hogy a mérkőzés végét a kezünkben tartottuk. Próbáltam rotálni a keretet, hiszen szerdán egy nagyon fontos Bajnokok Ligája találkozó vár ránk.”

Tombor Csaba, a Tatabánya vezetőedzője

„Először is, gratulálok a Veszprémnek, 45 percig úgy gondolom jól tartottuk magunkat, de az látszik, hogy a Veszprém egy komolyabb sorozatból jön és ahogy a Bajnokok Ligájában nálunk komolyabb csapatokat is könnyedén győznek le látjuk hétről hétre. Az út elején vagyunk, azt gondolom az irány jó. Bízom benne, hogy a nézők jól szórakoztak ma, hiszen két támadó szellemű csapatot láthattak a pályán. Még egyszer gratulálok a Veszprémnek!”

Férfi kézilabda NB I

Telekom Veszprém-MOL Tatabánya KC 42-32 (22-19)
Veszprém:
Corrales, Cupara (kapusok), Elderaa 6, Elísson 10 (3), Ilic 2, Ligetvári, Lukács 2 (1), Mahe 2, Marguc 1, Nenadic, Nilsson 5, Omar 4 (1), Pechmalbec 2, Schmidt 8, Sipos, Vailupau.
Tatabánya: Nagy, Székely (kapusok), Ancsin 3, Bodnár, Bodor 1, Edwards 1, Győri 6, Maras 3, Obradovic, Pergel, Peric 4 (3), Rodriguez 8, Topic 3, Ubornyák 1, Ugalde, Vilovski 2.

1.  Pick Szeged                  4  4   –   –  153-103   8 pont
 2.  Telekom Veszprém             3  3   –   –   107-77   6
 3.  HSA NEKA                     4  3   –   1  114-103   6
 4.  MOL-Tatabánya KC             4  3   –   1  129-122   6
 5.  Sport36-Komló                4  2   1   1  126-117   5
 6.  Csurgói KK                   4  2   1   1  110-105   5
 7.  HE-DO B.Braun Gyöngyös       4  2   1   1  101-108   5
 8.  Ferencvárosi TC              3  2   –   1   104-91   4