A Veszprém visszahódította a trófeát

A Telekom Veszprém 28. alkalommal nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát, mivel 28-26-ra nyert a legutóbbi győztes MOL-Pick Szeged ellen a szigetszentmiklósi négyes döntő utolsó mérkőzésén, a hétfő esti fináléban.

Robin Kent Tonnesen, a Telekom Veszprém (k), valamint a szegedi Bánhidi Bence (b), Jonas Kallman, a MOL-Pick Szeged játékosai a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében játszott mérkőzésen a szigetszentmiklósi városi sportcsarnokban. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A Veszprém keretéből Andreas Nilsson, Rasmus Lauge Schmidt és Jorge Maqueda hiányzott, szegedi oldalon a két sérült, Luka Stepancic és Nik Henigman nem játszott.

Mindkét csapat rendkívül kemény védekezéssel kezdett, ezért a játékosoknak alaposan meg kellett küzdeniük minden gólért. Sok volt a szabálytalanság, a kiállítás, a büntető és a reklamálás, és a Veszprém dolgát némileg megnehezítette, hogy védelmének alapembere, Blaz Blagotinsek kevesebb mint tíz perc alatt két kiállítást kapott.

A 13. percben alakult ki először kétgólos különbség a csapatok között: a Szeged vezetett 7-5-re, de ellenfele kétirányítós játékra váltott, csakhamar egyenlített, és amikor 13-11-re már a bajnokcsapatnál volt az előny, Juan Carlos Pastor időt kért. A hajrában is kiegyenlített volt a játék, a szünetben a Veszprém vezetett 14-12-re.

Pierre Alain Kentin Mahe, a Telekom Veszprém (háttal) és Jonas Kallman, a MOL-Pick Szeged játékosa. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A második félidőt – kapusának lecserélésével – létszámfölényes támadójátékkal kezdte a Szeged, ám ezt kihasználva ellenfele három találattal ellépett. A játék képe nem változott, mindkét együttes sok időt töltött – olykor kettős – emberhátrányban, de a Veszprém ebben a hektikus időszakban is növelni tudta a különbséget (23-19) kiváló védekezésének köszönhetően.

A hajrában sem tudott fordítani a Szeged, amely ugyan csökkentette a különbséget, de végül elveszítette a trófeát, mivel ellenfele végig rendkívül taktikusan kézilabdázott.

A veszprémi Omar Jahja hat, Rogerio Moraes és Petar Nenadic öt-öt gólt szerzett, a szegedi Bogdan Radivojevic hat, Stanislav Kasparek öt találatig jutott. Vladimir Cupara hat, Rodrigo Corrales két védéssel járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Mikler Roland tíz lövést hárított.

A Telekom Veszprém játékosai ünnepelnek, miután 28-26-ra nyertek a MOL-Pick Szeged ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében játszott mérkőzésen a szigetszentmiklósi városi sportcsarnokban 2021. április 12-én. Középen Lékai Máté csapatkapitány a kupával. Fotó: MTI/Illyés Tibor

David Davis a meccs utáni sajtótájékoztatón elmondta, természetesen nagyon boldog, hiszen ez az első kupagyőzelme a Veszprém vezetőedzőjeként, és azzal a céllal érkeztek a négyes tornára, hogy visszahódítsák a trófeát.

„Egy döntő mindig nagyon nehéz mérkőzés, különösen egy olyan ellenféllel szemben, mint a Szeged. Ma azonban jó teljesítményt nyújtottunk minden játékelemben, noha olykor voltak nehézségeink” – nyilatkozta.

Juan Carlos Pastor úgy vélekedett, hat a hat ellen jól védekeztek és jól játszottak, emberhátrányban azonban akadtak problémáik.

„A második félidőben rendre a Veszprém vezetett két-három góllal, mi nem tudtuk belőni a ziccereinket és a hétmétereseket, így nem tudtunk egyenlíteni, hogy lehessen esélyünk a meccs végén. Ezen dőlt el a találkozó” – nyilatkozta.

A spanyol szakvezető hangsúlyozta, büszke a csapatára, főleg azokra, akik sérülten is vállalták a játékot, de egy döntő megnyeréséhez kevesebbet kell hibázni és jobban kell játszani.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő:

Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 28-26 (14-12)
Veszprém: Corrales – Marguc 1, J. Omar 6 (2), Mahé 2, Moraes 5, Borozan, Strlek 3. Csere: Cupara (kapus), Blagotinsek 1, Nenadics 5, Lékai 3, Ligetvári, Tönnesen, Manaszkov 2, Markussen.
Szeged: Mikler – Radivojevics 6 (4), Gaber, Kallman 1, Bánhidi 3, Bodó 3, Bombac 1. Csere: Kasparek 5, Mackovsek 3, Canellas 1, Stranovsky, Zsitnyikov, Sostaric 3 (1)

Lövések/gólok: 45/28, illetve 40/26
Gólok hétméteresből: 2/2, illetve 7/5
Kiállítások: 16, illetve 14 perc