A Viborg egy góllal nyert Vácott

A Váci NKSE hazai pályán 26-25-re kikapott a dán Viborg csapatától a női kézilabda Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton.

A váci Kuczora Csenge (b), Hámori Konszuéla (j) és Mathilde Rivas-Toft (b), Sara Trier Hald (j2) Kristina Jörgensen, a Viborg HK játékosai a női kézilabda Európa-Liga csoportkörében megrendezett Váci NKSE – Viborg HK kézilabda-mérkőzésen a Váci Városi Sportcsarnokban. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A hazaiak keretéből Aron Andrea és Diószegi Nikolett hiányzott. Csapatuk gyorsan kétgólos hátrányba került, de csakhamar fordított és a hetedik percben már vezetett. Kuczora Csenge vezérletével a jól védekező magyar együttes a 14. percben már 7-5-ös előnyben volt és a folytatásban is sokkal jobban kézilabdázott, mint az előző fordulóban, amikor tíz góllal kikapott a román Ramnicu Valcea otthonban.

Kuczora után Kácsor Gréta lőtt gólokat, ám csapatuk a beálló körüli védekezést nem tudta megfelelően megoldani, ezt kihasználva Sara Trier Hald háromszor is betalált, ezzel egyenlített, és a szünetben is döntetlen volt az állás.

A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, Kristina Jörgensen három gólt is szerzett, a házigazdák viszont több lövést is rontottak (12-14). Ottó Katalin vezetőedző a 44. percben időt kért, mivel a gyorsabb, pontosabb ellenakciókat vezető dánok a meccs során először három találattal vezettek. Csapata a folytatásban sem játszott rosszul, egyedül a visszarendeződése nem voltak kellően gyors.

Egy hármas gólsorozattal sikerült az egyenlítés (21-21) és az utolsó öt, majd az utolsó két perc is döntetlen állásról kezdődött. A Viborg fél perccel a vége előtt, emberelőnyben betalált, és bár az utolsó támadás a magyar csapaté volt, ám Grosch Vivien kísérletét Anna Opstrup Kristensen kivédte. A váciak egyszer sem vezettek a második félidőben.

Kuczora Csenge hét, Kácsor Gréta hat góllal zárt, Bukovszky Anna hat, Pásztor Bettina öt lövést védett.

Női kézilabda Európa-liga

D csoport, 3. forduló:

Váci NKSE-Viborg HK (dán) 25-26 (12-12)

A két vereséggel álló váciak egy hét múlva a francia Chambray Touraine otthonában lépnek pályára a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Az Érd nyerte a kiesési rangadót

Az Érd házigazdaként 32-25-re legyőzte a sereghajtó Szombathely csapatát a női kézilabda NB I szombati kiesési rangadóján.

A hazaiaknál Szabó Kitti, a vendégeknél Pődör Rebeka jutott el kilenc gólig.

A Kisvárda 22-22-es döntetlent játszott az MTK vendégeként. A szabolcsiak kapusa, Leskóczi Boglárka 65 százalékos védési hatékonysággal (11/17) járult hozzá a pontszerzéshez.