A walesiek pontszerzésével élnek még a magyar remények

Mivel a walesi együttes 1-1-es döntetlent ért a szlovák csapat vendégeként, a magyar labdarúgó-válogatottnak továbbra is van esélye arra, hogy megszerezze a továbbjutást érő második helyet.

Fotó: TASR

A 11. percben megszerezhették volna a vezetést a szlovákok, egy walesi labdavesztés után Hamšík passzolt Boženíkhez, aki sarokkal továbbtette Maknak, ő azonban túl sokáig kivárt, és Ampadou blokkolni tudta a lövést.

Öt perccel később a másik oldalon egy jobb oldali beadás után James fejelt, de csak szöglet lett belőle.

A 23. percben egy szlovák szögletet követően Hancko fejelt Hennessey kezébe. A gyors walesi ellentámadás végén a teljesen egyedül hagyott Bale fejelhetett, a labda a kapufán csattant. A következő akció és beadás végén viszont már örülhetett a walesi tábor – Kiefer Moore jól helyezett fejesével szemben Dúbravkának esélye sem volt (0-1).

A második félidő első perceiben is a vendégek voltak aktívabbak, az 53. percben azonban szinte a semmiből egyenlítettek a szlovákok. Pekarík beadását egy walesi védő kifejelte, Kucka pedig 17 méterről kapásból kegyetlenül eltalálta a labdát, a walesi kapus csak nézte, ahogy elsüvít mellette (1-1).

A nagyszombati döntetlen mind Wales, mind Magyarország számára reális esélyt hagyott a kijutásra abban a reményben, hogy a horvátok novemberben hazai pályán is felülmúlják a szlovákokat, s így akár a záró játéknapon a Wales-Magyarország találkozó dönthetne a kijutásról.