Alcaraz visszalépése után Marozsán került a spanyol játékos helyére

Carlos Alcaraz a monte-carlói tenisztorna után a hétfőn kezdődő barcelonai versenyt is kihagyja, ennek köszönhetően Marozsán Fábián erőnyerő lett a nyitókörben – írta meg az Eurosport Magyarország.

Marozsán
Marozsán Fábián a múlt héten a Nemzeti Edzésközpontban együtt edzett Fucsovics Mártonnal, aki Bukarestbe utazott a Tiriac Openre.

A torna szervezői szerint a világranglistán harmadik játékos a vasárnapi edzésén továbbra sem érezte százszázalékosnak a jobb karját, ezért a visszalépés mellett döntött.

A korábbi világelső spanyol címvédőként indult volna, ugyanis 2022-ben és tavaly is nyert a katalán városban.

A barcelonai tornán a legjobb 16 teniszező kiemeltként a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelembe, a 20 éves és eredetileg elsőként rangsorolt Alcaraz helyét pedig a jelenlegi legjobb magyar játékos vette át, így a közel hárommillió euró összdíjazású salakpályás tenisztornán Marozsán Fábián a legjobb 32 között kezdi majd meg a szereplését a francia Luca Van Assche és a kínai Zhang Zhizhen párharcának győztesével.

Marozsán eredetileg az alsó ágon a szabadkártyás Martin Landaluce (spanyol) ellen kezdett volna, helyére a dominikai Nick Hardt került a kvalifikációból.

A torna második számú kiemeltje Andrej Rubljov, az orosz játékost Casper Ruud (norvég, 3.) és Alex De Minaur (ausztrál, 4.) követi.

Az 5. kiemelt Sztefanisz Cicipasz a Monte Carlo-i torna döntőjében 6:2, 6:4 arányban nyert Casper Ruud ellen. Barcelonában a görög teniszezőnek a harmadik körben Lorenzo Musetti (olasz, 10.) lehet az első komoly ellenfele.

A selejtezőből feljutott Diego Schwartzman (argentin) első ellenfele Dusan Lajovics (szerb) lesz, győzelme esetén Ugo Humbert (francia, 6.) ellen folytathatja.

Szabadkártyát kapott Roberto Bautista Agut (spanyol), aki Roman Szafjulin ellen kezd, majd Karen Hacsanov (orosz, 7.) ellen folytathatja.