Alexis Sanchez volt a nyerőember

Alexis SanchezAz Arsenal és az Aston Villa jutott be az FA Kupa 2015-ös fináléjába. Az elődöntőket a hétvégén rendezték a Wembley-stadionban, ahol Alexis Sanchez duplázott a Reading ellen, míg a birminghami csapatot Fabian Delph lőtte tovább a fináléba.

Szombaton a másodosztályú Reading és az Arsenal csapott össze. A 39. percben Mesut Özil ugratta ki Alexis Sanchezt, aki 11 méterre a kaputól levette a labdát, majd egy lövőcsel után a kapus mellett a jobb alsó sarokba helyezett (0-1).

Az 54. percben Pogrebnyak vitte le a labdát az alapvonalig, majd az orosz játékos átemelését az érkező Gareth McCleary kapásból lőtte a hálóba (1-1). Arsene Wenger a második félidő derekán beállította a brazil Gabriel Paulistát és a francia Olivier Giroud, ám a győztes gól váratott magára.

A hosszabbítás első részének végén ismét Özil és Sanchez játszott össze, a német középpályás tette le a labdát a chileinek, aki befelé csinált egy cselt, majd bal lábbal célozta meg a rövid, jobb alsó sarkot. A labda végül átbújt Adam Federici lábai között és begurult a hálóba, a Reading ausztrál kapusa már nem tudta visszahúzni a labdát (a képen).

Federici

Az Arsenal új rekordot beállítva 19. alkalommal jutott be az FA Kupa döntőjébe.

A másik ágon vasárnap a Liverpool és az Aston Villa csapott össze. A 30. percben támadásban volt a Liverpool, amikor az elveszített labdát azonnal visszaszerezték Gerrardék, majd Raheem Sterling ugratt ki Philipe Coutinhót, aki jobb lábbal helyezett a bal alsó sarokba (0-1).

Hat perccel később Fabian Delph középre tett labdáját Christian Benteke 13 méterről, jobb belsővel azonnal a bal alsó sarokba helyezte (1-1).

Brendan Rodgers (Liverpool) a szünetben Markovic helyére Mario Balotellit állította be.

Az 54. percben az ír Grealish tete le a labdát Fabian Delphnek, aki hét méterről helyezett a hálóba (2-1).

A fináléban az Arsenal és az Aston Villa csap össze szintén a londoni Wembley-stadionban május 30-án. A címvédő Ágyúsok ahogy már említettük 19. alkalommal játszanak az FA Kupa döntőjében, az Arsenal 11-szer nyert, hétszer kikapott. Az Aston Villa 10 fináléban szerepelt, a birminghamiek hétszer nyertek. Ám a legutóbbi sikerük 1957-ben volt, akkor az észak-ír Peter McParland duplázott a Manchester United ellen. Az Aston Villa következő döntőjére 2000-ig kellett várni, 15 évvel ezelőtt Roberto Di Matteo egyetlen góljával Chelsea győzött.

A Premier League-ben az Arsenal Birminghamben 3-0-ra, míg az Emirates-stadionban 5-0-ra győzte le az Aston Villát. Az FA Kupában utoljára 2012. január 29-én futott össze a két csapat, akkor az Arsenal 0-2-ről fordított: Robin van Persie két értékesített büntetője között Theo Walcott is bevette Shay Given kapuját.