Amikor még nem volt Final Four…

Kilenc évvel ezelőtt, 2013. május 5-én három góllal nyert a Győr női kézilabdacsapata a Larvik otthonában a Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzésén.

Final Four
Görbicz Anita a döntő első felvonásán nyolc gólt szerzett Larvikban. Fotó: MTI/Kovács Anikó

A csoportmérkőzések során a Győri Audi ETO KC oda-vissza legyőzte a kolozsvári U Jolidont, a horvát Podravka Vegetát és a szlovén Krim Mercatort is.

A középdöntőben újabb hat győzelmet aratott Ambros Martin csapata, a Budujcnost Podgorica és a Randers HK mellett az „áldozatok” között volt a Larvik HK is.

Az elődöntőben a Győr 24-22-re nyert Bukarestben a Valcea ellen, majd a románok a visszavágón egy góllal nyertek a Veszprém Arénában, de 48-47-es összesítéssel a Győr jutott be a fináléba.

A másik ágon a Larvik két góllal kikapott Ljubljanában, ám a visszavágón a norvégok nyolc góllal bizonyultak jobbnak.

JochaPress: Jól sikerült az első felvonás, győri siker Norvégiában

Az Arena Larvikban a kilencedik percig háromszor is egy góllal a magyar csapat vezetett, a hazaiak csupán ezután tudták először magukhoz ragadni az előnyt, ugyanis Thea Mörk második találata után 4-3 állt az eredményjelzőn.

A következő percekben a Larvik játszott eredményesebben, hiszen 5-3-ra és 6-4-re is vezetett a sorozat 2011-es győztese, utóbbi azért is megsüvegelendő teljesítmény, hiszen akkor sem csökkent előnyük, mikor Riegelhuth kilállítása után emberhátrányban kézilabdáztak.

A folytatásban a győri Radicsevics pillanatai következtek, hiszen a klasszis szélső a következő három percben négyszer is eredményes volt, így a mieink 7-9-re módosították az állást.Azonban a fordulatoknak ezzel nem lett vége, hiszen a norvégok zsinórban három gólt is szereztek, amelyet már Ambros Martin mester sem nézhetett tétlenül, időt is kért.

A második játékrész elején, bő öt perc perc elteltével négyre duzzadt a Larvik előnye (17-13). Azonban szerencsére a zöld-fehérek nem estek össze, és néhány perc alatt kiegyenlítettek, sőt Heidi Löke és Jovanka Radicsevics találatai után már kettő volt a vendégcsapat előnye, ami újabb hazai időkéréshez vezetett.

Az utolsó negyedórában Görbiczék remekül tartották 1-2 gólos előnyüket, sőt a vége előtt két és fél perccel 20-23 volt az állás, amikor Ambros Martin időt kért. A tréner nem szerette volna, ha az ellenfél akár egyetlen góllal is közelebb kerül csapatához, hiszen a visszavágón nagyon sokat számíthat minden egyes találat. Nos, a spanyol mester terve bejött, a végeredmény 24-21 lett a Győr javára.

Nem árulunk el nagy titkot, hat nappal később a Győr a veszprémi visszavágón egyetlen góllal nyert és két sikertelen próbálkozás (2009, 2012) után először nyerte meg a Bajnokok Ligáját.

A Bajnokok Ligája gólkirálynője Tomori Zsuzsanna lett 95 találattal.