Andy Murray kétszettes hátrányból nyert Thanasi Kokkinakis ellen

A férfiaknál nyolc, míg a nőknél hat amerikai teniszező jutott be a legjobb 32 közé az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Andy Murray
Thanasi Kokkinakis és Andy Murray. Fotó: auspen.com

A 2. forduló utolsó, éjszakába nyúló mérkőzésén Andy Murray és Thanasi Kokkinakis játszott egymás ellen. Jól kezdett a 26 éves ausztrál játékos, aki a 6:4 arányban megnyert első játszma után a rövidítésben fordította a maga javára a második szettet.

Három és fél óra játék után a 35 éves skót játékos 7-5-re nyerte meg a harmadik játszma rövidítését, így péntek hajnalban folytatódhatott a csata. A negyedik szettben Andy Murray 6:4 arányban. nyert, végül 4 óra 45 perc játék után 7:5 arányban megnyerte a döntő játszmát is.

A maratoni csata hajnali 4 óra után ért véget.

Andy Murray következő ellenfele Roberto Bautista Agut lesz, a spanyol teniszező az amerikai Brandon Holt ellen szint kétszettes hátrányból fordítva nyert. Igaz a spanyol játékos még három órát sem töltött a pályán és már időben ágyba került.

Pénteken, magyar idő szerint hajnali 1 órakor a Margaret Court Arénában lép pályára Fucsovics Márton az olasz Jannik Sinner ellen.

Az esti programban a Rod Laver Arénában Madison Keys és Viktorija Azarenka, majd Sebastian Korda és Danyiil Medvegyev csap össze. A Margaret Court Arénában Hubert Hurkacz és Dennis Shapovalov meccsel egymással, majd a kínai Lin Zsu és Maria Szakkari játszik egymás ellen.

A John Cain Arénában Federico Cerundolo veszi fel a harcot Felix Auger-Aliassimével, majd következik a Karen Hacsanov–Frances Tiafoe összecsapás.