A Fehérvár Anze Kuralt triplájával nyert Zágrábban

A Fehérvár AV19 5-0-ra győzött a horvát Medvescak Zagreb otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

Az első harmad utolsó percében Anze Kuralt első lövését még védte Rosandic, ám a következő lehetőség már becsúszott a hálóőr lábai között a kapuba, így 0-1-es eredménnyel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben rögtön a második percben emberhátrányba került a Fehérvár AV19, Caruso kapott kisbüntetést, de a speciális egységek a jól mozogtak, így maradt az egygólos vendégvezetés. A Hári-Kuralt-Sille hármas indult meg lendületből, végül legutóbbi fejezett be sikertelenül. A továbbiakban is folytatódott a fehérvári nyomás, Tikkanen találta el a felső kapuvasat, Cepon szabálytalansága után pedig létszámfölénybe kerültek Sarauerék, Kornakker viszont még nem korcsolyázott le, amikor Hári János kettőre növelte a különbséget (0-2).

A fehérvári mezőnyfölény a harmincötödik percben érett ismét góllá, amikor Andrew Sarauer távoli lövésébe tette jól bele botját Szabó Krisztián (0-3).

Hat perc volt hátra az összecsapásból, amikor Hári tette kapura a korongot, és Anze Kuralt ért bele jól, ezzel négyre nőtt a vendégek előnye (0-4). Az utolsó percekben több lehetőség kínálkozott a Fehérvár AV19 előtt a gólszerzésre, Reisszel, majd Phillipsszel szemben is jobbnak bizonyult Rosandic, míg az ötvennyolcadik percben Anze Kuralt önmaga harmadik góljával állította be az 0-5-ös végeredményt.