Aranyérmes a Telekom Veszprém

A Telekom Veszprém megvédte címét a férfi kézilabda Magyar Kupában, mivel a vasárnapi, győri dőntőben 42-19-re legyőzte a Fejér-B.Á.L. Veszprémet.

A Telekom Veszprém játékosai ünnepelnek a kupával, miután 42-19-re győztek a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében játszott mérkőzésen a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Az 1950-es évek eleje és az 1970-es évek közepe között 15 olyan kupadöntő volt, amelyet budapesti csapatok játszottak egymás ellen, de ez volt az első, amelyben ugyanannak a vidéki városnak a két együttese találkozott egymással.

Éles József, a kisebbik veszprémi csapat vezetőedzője szokatlan taktikai húzással készült a városi rivális ellen: kapusának lecserélésével már a mérkőzés elején létszámfölényes támadó játékot alkalmazott. Az első tíz percben, 8-6-ig jól is tartották magukat, de ehhez kellettek Borbély Ádám bravúros védései is. A Fejér-B.Á.L kapusát ilyenkor korábbi csapata, a Telekom szurkolói is hosszan éltették.

A folytatásban eldőlt a finálé, ugyanis az Éles-csapat több mint 11 percig nem talált a hálóba (13-6). Már a 25. percben tízgólos különbség volt a csapatok között, a szünetben pedig 23-10 volt az állás.

A második félidőben sem változott a játék képe, így az utolsó húsz percben a Telekom két fiatal kézilabdázója, Ilic Zoran és Lukács Péter is lehetőséget kapott. A 36. perctől egy ideig nem nőtt tovább a címvédő előnye, később viszont igen, így ezen a férfi kupadöntőn volt a legnagyobb különbség a csapatok között. Az eddigi rekordot is a Telekom Veszprém tartotta, amely 2011-ben 37-19-re nyert a PLER KC ellen.

Momir Ilic vezetőedző csapata ezúttal remekül védekezett és gyors ellentámadásait rendre gólra váltotta, így a döntőbe kerüléssel Európa-liga-selejtezőbe jutott ellenfele nem tudta megnehezíteni a dolgát.

Ilic Zorán, a Telekom Veszprém (b) és Bugyáki Dávid, a B.Á.L. Veszprém játékosa a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében játszott Telekom Veszprém – Fejér-B.Á.L. Veszprém mérkőzésen a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Ilic Zorán, a Telekom Veszprém játékosa

Nagyszerű érzés, hogy sikerült megvédenünk a címünket. Ez volt a célunk, sikerült megvalósítanunk. Boldog vagyok, hogy a döntőt a másik veszprémi csapattal játszhattuk. Ma este mindenki nyert, aki pályára lépett. A társaim nevében is köszönöm a szurkolóknak a buzdítást!

A kapusok közül Vladimir Cupara kilenc, Rodrigo Corrales három, a túloldalon Borbély Ádám négy, Miklós Gergő öt védést mutatott be.

A Telekom Veszprém 38. alkalommal szerepelt a fináléban és a 29. aranyérmét nyerte.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő:

Telekom Veszprém – Fejér-B.Á.L. Veszprém 42-19 (23-10)
Telekom:
Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek 2, Ilic 2, Khaled 2, Ligetvári, Lukács 1, Lékai 1, Mahe 3, Maqueda 2, Marguc 6, Nenadic 4, Nilsson 10, Schmidt 2, Sipos 2, Strlek 5.
Veszprém: Borbély, Miklós (kapusok), Bugyáki, Fazekas, Hári 3 (3), Kristóf, Seregi, Somogyi, Szmetán 2, Széles 5, Tóth J. 1, Tóth M. 1, Tóth P., Vajda 3, Éles, Éles 4 (1).

Bronzérmes a Pick Szeged

A szegedieknél Bánhidi Bence és Luka Stepancic mellett a szombati elődöntőben megsérült Matej Gaber sem tudott játszani. Csapatuk remekül kezdett, Bogdan Radivojevic öt találatával a hetedik percben már 6-1 volt az állás.

A Pest megyeieket nem törte meg a rossz rajt, jó védekezésüknek köszönhetően a 19. percre sikerült egyenlíteniük (8-8). Az első félidőből hátralévő időben ismét a Szeged támadott hatékonyabban, így a szünetben 14-12-re vezetett.

A második félidő elején a bajnokcsapat azonnali piros lap miatt elveszítette Nik Henigmant, de Bodó Richárd góljaival tartotta a különbséget. A Budakalászból – szintén kizárás miatt – kivált Sinkovits Benjámin. Együttese a 43. percben még csak 18-16-os hátrányban volt, de a következő negyedórában csupán egyszer talált a hálóba, így végül sima vereséget szenvedett.

Radivojevic kilenc, Bodó öt góllal, Mirko Alilovic pedig 46 százalékos védési hatékonysággal (35/16) járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Sinkovits ötször, Koncz András négyszer talált be.

A szegediek 1979, 1980 és 1983 után negyedszer lettek bronzérmesek a kupasorozatban.

Bronzmérkőzés:

Pick Szeged – Schieszl-Budakalász 28-20 (14-12)
Szeged: Alilovic, Mikler (kapusok), Blonz 1, Bodó 5, Bombac, Frimmel 1, Garciandía 4, Henigman, Mackovsek, Martins 2, Radivojevics 9 (3), Radvánszki, Rosta 4, Sostaric 1, Tönnesen 1.
Budakalász: Gjorgjeski, Váczi (kapusok), Dávid, Fórizs, Holpert, Juric-Grgic 1, Kiss 2, Koncz 4, Kovács 2, Maracskó 2, Mikhalin, Schmid 1, Sinkovits 5, Tyiskov 2, Varjú 1 (1), Vrhovina.

Forrás: MKSZ / MTI