Asztalitenisz WTT: Póta, Madarász és Majoros a 32 között egyesben

Póta Georgina, Madarász Dóra és Majoros Bence sikerrel vette az első fordulót egyesben, ezzel mindhárman bejutottak a legjobb 32 közé a budapesti BOK Csarnokban zajló, 250 ezer dollár összdíjazású asztalitenisz WTT Star Contender-versenyen.

Póta Georgina

A nőknél a világranglistán 57. Póta és 70. Madarász is bravúros győzelemmel lépett tovább.

A 37 éves, kétszeres Európa-bajnok Póta Georgina a cseh Hana Matelova (21.) ellen elvesztette az első két szettet, de aztán sikerült kibillentenie ellenfelét a ritmusból. A harmadik játszmától már ő irányított, előbb egyenlített, majd a döntő szettben is jól mozgatta Matelovát, aki nem találta az ellenszert a játékára.

Madarász Dóra ugyancsak öt szettben nyert erdértes csapattársa, az ukrán Margarita Peszocka (37.) ellen, akit ötödik egymás elleni összecsapásukon először tudott legyőzni. Egy-nullra, majd 2-1-re még a rivális vezetett, a negyedik játszmától azonban Madarász tenyeressel és fonákkal is ellenállhatatlan volt, állva hagyta ellenfelét és megérdemelten diadalmaskodott.

Mindkét magyarra japán játékos vár a csütörtöki második fordulóban, Póta a mindössze 17 éves Kihara Mijuuval (15.), Madarász pedig a 21 esztendősen már olimpiai bajnok, többszörös világbajnoki érmes Ito Mimával (5.) csap össze.

Bálint Bernadett (172.) kikapott az esélyesebb szlovák Barbora Balazovától (40.), s a férfiaknál Lakatos Tamás (180.) és Szudi Ádám (156.) sem tudta borítani a papírformát az angol Liam Pitchford (18.), illetve a franciák 18 éves tehetsége, Alexis Lebrun (47.) ellen.

Majoros Bence

A nap utolsó magyar érdekeltségű mérkőzésén aztán újabb bravúrt láthatott a BOK Csarnok közönsége, a világranglistán 135. Majoros Bence ugyanis négy szettben jobbnak bizonyult a franciák rutinos, 2016-ban, Budapesten egyéni Eb-győztes asztaliteniszezőjénél, Emmanuel Lebessonnál (41.).

Az ellenfél ugyan 0-2 után még szépíteni tudott, de a 24 éves magyar végig koncentrált maradt, így készülhet a svéd Anton Kallberg (15.) elleni második fordulós ütközetre.