Atléta, kosárlabda és korcsolya edző közül választják a hónap U-edzőjét

A Magyar Edzők Társasága, az Utanpotlassport.hu szerkesztősége és a Porsche Hungaria alkotta kuratórium megnevezte A hónap utánpótlásedzője díj januári kiírásának három jelöltjét. Az elismerésre Körmendy Katalin atléta-, Svajda Gábor kosárlabda- és Lakatos Tamás rövid pályás gyorskorcsolyaedző aspirál; a győztes kilétére az alapítók voksolását követően derül fény.

Körmedy Katalin és gödöllői csapata (fotó: MATE-GEAC)

A hónap utánpótlásedzője díj odaítéléséről a három, alapító szervezet képviselőiből álló kuratórium hamarosan dönt; a győztes 200 ezer forintos pénzdíjazásban részesül.

Íme, január hónap jelöltjei!

KÖRMENDY KATALIN maga is atletizált, többpróbázott Gödöllőn, majd 2009-ben a helyi klub akkori vezetője, Benkő Ákos mesteredző – ismerve a sportpályafutását és a személyiségét – felkérte a fiatalabb korosztályok szakmai irányítására. Erre így emlékszik vissza a tréner: „Csak néztem kerek szemekkel, mire Ákos bácsi azt mondta, hogy: Nem érti, Katóka? Felveszem edzőnek. Ja, és pénz nincs!”

A szakember a sportág és a gyerekek iránti szeretete miatt igent mondott a sajátos módon felvázolt ajánlatra, és szakítva addigi foglalkozásával, jelentkezett a TF edzőire szakára, melyet el is végzett. Odaadó munkájának az évek során számos korosztályos országos bajnoki érem lett a jutalma a MATE-Gödöllői EAC trénereként.

SVAJDA GÁBOR előbb játékosként végig járta a szombathelyiek utánpótláscsapatait, majd egészen fiatalon, alig több mint húszévesen kezdte kosárlabda-tréneri pályafutását a helyi U14-es fiúcsapat másodedzőjeként Váradiné Szarka Ildikó vezetőedző mellett. Ebben az időszakban együtt dolgozhatott például Váradi Benedekkel és Perl Zoltánnal, a mai felnőttválogatott két meghatározó játékosával is. A későbbiekben a szombathelyi kosárlabdasport legendás edzője, Váradi Attila mellett is tevékenykedett segédedzőként. . 2021 ősze óta szövetségi edzőként is dolgozik, a múlt esztendő nyarán a szakmai stáb tagjaként az U18-as fiúválogatottal ott lehetett a B-divíziós Európa-bajnokságon, míg az idén a hazai rendezésű U19-es vb-re készül a korosztály legjobbjaival.

LAKATOS TAMÁS több mint harminc évvel ezelőtt kezdett Pécsett rövid pályás gyorskorcsolyázni, válogatott sportolóként vált belőle testnevelőtanár. A helyi egyesület edzője 2008-ban lett, egy évvel később pedig már a juniorválogatottal dolgozott: először edzőként és technikusként tevékenykedett a fiatalok mellett, 2022 szeptemberében pedig vezetőedző lett. A Pécsi SN Zrt-nél a későbbi olimpiai bajnok Burján Csaba edzője lett, és a klubból indult a szintén ötkarikás aranyérmes Knoch Viktor isA junior-világbajnokságokon is több magyar érem született az elmúlt időszakban: 2018-ban Jászapáti Petra 500 méteren lett második, majd 2022-ben ugyanezen a távon Nógrádi Bence (2.) és Jászapáti Péter (3.) is felállhatott a dobogóra, míg a fiúváltó ezüst-, a leány bronzérmet szerzett.