Ausztrál Open: Nadal a „titkos” favorit?

A Melbourne-ben zajló Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon a férfiaknál és a nőknél is kialakult a legjobb nyolc mezőnye.

Rafa Nadal. Fotó: Tennis Australia

Novak Djokovics távollétében Rafa Nadal lépett elő „titkos esélyessé”, a spanyol teniszező remek formában van. Nadal eddig mindössze egyetlen játszmát veszített el, a harmadik fordulóban Karren Hacsanov szépített 0-2-ről, ám a negyedik játszmában ismét alulmaradt az orosz teniszező. A negyedik körben Adrian Mannarino lepte meg Nadalt, az első szett maratoni rövidítését végül 16-14-re nyerte meg a spanyol, amivel megtörte a francia játékos ellenállását.

Nadal következő ellenfele a kanadai Denis Shapovalov lesz, kettejük mérlege 3-1 a spanyol játékos javára. Tavaly a római salakpályás tornán Nadal 3:6, 6:4, 7:6(3) arányban nyert.

Az alsó ágon Felix Auger-Aliassime csap össze Danyiil Medvegyevvel. A második helyen kiemelt orosz játékos korábban háromszor győzte le a kanadait.

A nőknél három nem kiemelt teniszező jutott be a legjobb nyolc közé

A sokad virágzását élő Madison Keys korábban csak egyszer, 2018-ban volt negyeddöntős Melbourne-ben. Idén Keys a 11. helyen kiemelt Sofia Kenin elleni győzelmével adta meg önmagának az alaphangot. A harmadik körben a kínai Quiang Wang tudta döntő játszmára kényszeríteni Keyst. A negyedik fordulóban Paula Badosa ellen nyert magabiztosan.

A 32 éves Alizé Cornet karrierje első negyeddöntőjét játszhatja Grand Slam-tornán, a francia teniszezőnő a harmadik helyen kiemelt Garbine Muguruza legyőzése után a legjobb 16 között Simona Halep skalpját szerezte meg.

A 36 éves Kaia Kanepi az első fordulóban Angelique Kerbert (német, 16.) győzte le két játszmában, majd nyert a cseh Marie Bouzkova ellen. Az észt teniszező egyaránt szetthátrányból fordítva győzte le a szabadkártyás Maddison Inglist, majd a második helyen kiemelt Arina Szabalenkát is.

Kanepi a negyeddöntőben Iga Świątekkel csap össze, az észt és a lengyel teniszező először játszik egymás ellen.