Ausztrál Open: Piros Zsombor továbbjutott a selejtezőben

Piros Zsombor három játszmában legyőzte a francia Antoine Escoffier-t kedden az ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjének az első fordulójában.

Piros Zsombor

A világranglistán 171. magyar játékos – aki 2018 óta először szerepel az évnyitó Grand Slam-viadalon – nagy csatában búcsúztatta az ATP-rangsorban 192. riválisát. Az első szettet Escoffier viszonylag simán nyerte, a második játszmában viszont Piros Zsombor egyenlíteni tudott. A döntő szettben sokáig fej fej mellett haladtak, majd 5:5-nél a 23 éves Piros brékelt, s a következő játékban lezárta a meccset, amely 1 óra 48 percig tartott.

A 2017-ben junior Australian Open-bajnok Piros a kvalifikáció második fordulójában az olasz Andrea Pellegrinóval (181.) találkozik.

Korábban Marozsán Fábián és Jani Réka is kiesett a selejtező első körében.

Az első Grand Slam-tornáján induló Marozsán – aki 174. a világranglistán – a kínai Sang Csün-csenggel (194.) csapott össze. A 23 éves magyar játékos a második felvonásban fogadóként elszalasztott 6:5-nél két szettlabdát, aztán a rövidítésben már az ázsiai ellenfél akarata érvényesült. A találkozó 1 óra 40 percig tartott.

A kvalifikáció egyetlen magyar női résztvevőjére, Jani Rékára (111.) a görög Deszpina Papamihail (158.) várt, akit megvert a korábbi két találkozójukon. A harmadik csata azonban rendkívül egyoldalú küzdelmet hozott, a 31 éves Jani – a selejtező 10. kiemeltje – mindössze egy gémet tudott nyerni, és 1 óra 20 perc alatt kikapott.

A főtáblára jutáshoz három mérkőzést kell nyerni. Az Australian Open elitmezőnyének a küzdelmei hétfőn rajtolnak, magyar részről alanyi jogon ott kezd majd Fucsovics Márton, Balázs Attila, Bondár Anna, Gálfi Dalma és Udvardy Panna.

Babosék nem bírtak az első kiemelt párossal

Babos Tímea oldalán Tereza Mihalikovával kikapott az első fordulóban párosban a 259 ezer dollár összdíjazású keménypályás hobarti női tenisztornán.

A magyar-szlovák duó kedden az első helyen kiemelt belga Kirsten Flipkensszel és német Laura Siegemunddal csapott össze, s mindkét szettben egyszer elvesztette az adogatását, ami elegendőnek bizonyult az ellenfélnek a győzelemhez.

Babos decemberben, csaknem másfél éves szünet után ismét együtt indult párosban a francia Kristina Mladenoviccsal, akivel rögtön megnyerték a dubaji versenyt. A kétszeres WTA-világbajnok és négyszeres Grand Slam-tornagyőztes duó a múlt héten, Adelaide-ben a nyolcaddöntőig jutott, ezen a héten külön versenyeznek, de a hétfőn rajtoló Australian Openen már ismét együtt szerepelnek.

Australian Open

Selejtező, 1. forduló:

Férfiak:
Piros Zsombor-Antoine Escoffier (francia) 2:6, 6:3, 7:5
Sang Csün-cseng (kínai) – Marozsán Fábián 6:4, 7:6(2)

Nők:
Deszpina Papamihail (görög)-Jani Réka (10.) 6:1, 6:0

Hobart International

Páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Kirsten Flipkens, Laura Siegemund (belga, német, 1.)-Babos Tímea, Tereza Mihalikova (magyar, szlovák) 6:4, 6:4