Az AC Milan nyerte az olasz párharcot

A milánóiak az elmúlt két és fél hét során háromszor – kétszer a BL-ben, egyszer a bajnokságban – találkoztak a bajnokságot toronymagasan vezető Napolival, és egyszer sem kaptak ki.

AC Milan

A Milant irányító Stefano Pioli ugyanazt a kezdő tizenegyet küldte pályára, mint a múlt heti 1-0-s hazai győzelem alkalmával. A túloldalon Luciano Spalletti négy változtatást hajtott végre. A milánóiak bizakodva várhatták a találkozót, hiszen ezt megelőzően legutóbb 506 perce, október 11-én kaptak gólt a Bajnokok Ligájában.

Napoli rohamokkal és szögletekkel kezdődött a találkozó, de a milánói védelem jól tartotta magát, bár előfordult hogy olykor öten is az ötösön belül voltak. A 20. percben a szórványos Milan-kontra végén Leaót rúgták fel a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Giroud rúgta, Meret azonban nagyszerű vetődéssel hárítani tudott.

A folytatásban is a Napoli támadott többet, főleg Kvaratskhelia volt elemében, a 28. percben mégis Giroud előtt adódott újabb gólszerzési lehetőség, amit azonban ismét Meret védett. Az első félóra végén sérülés miatt két cserére kényszerült a Napoli, Politano helyett Lozano folytatta, Mário Rui helyére pedig Olivera érkezett. A 37. percben nagyon úgy tűnt, a Napoli is 11-eshez jut, de a játékvezető – és a VAR – szerint nem történt szabálytalanság.

A 43. percben Leao a saját kapujától mintegy harminc méterre szerzett labdát, egészen az ellenfél ötöséig vitte, miközben csak két embert kellett kicseleznie, pontosan centerezett, Olivier Giroud-nak pedig nem okozott gondot öt méterről a kapuba továbbítani (0-1).

A 80. percben nagy lehetőséget hagyott ki a Napoli, Tomori a saját tizenhatosán belül egy becsúszás során kézzel ért a labdához, a megítélt 11-est Kvaratskhelia lőtte, Maignan azonban kivédte a jobb alsó sarokra tartó labdát.

A 93. percben aztán góllá érett a hazaiak nyomása, Osimhen fejelte a bal alsó sarokba Raspadori beadását. A gól – amely a Napoli 100. gólja a BL-ben – azonban már nem sokat változtatott a lényegen, a Milan jutott a BL-elődöntőbe. 2007 óta először jutottak a négy közé, akkor meg is nyerték a trófeát.

Stefano Pioli szerint sokan esélytelennek tartották csapatát

„Esélytelennek tekintettek minket, de beletettük a szívünket és mindent beleadtunk. Élvezzük ezt ki, akármi történik is ezután. Bárki lesz is az ellenfél, nagyszerű elődöntő lesz a Bajnokok Ligájában”

– fogalmazott az olasz tréner.

Csapata minden bizonnyal az elődöntőben is olasz, sőt, városi riválissal találkozik, mivel az Internazionale múlt héten kétgólos előnyt szerzett a Benfica vendégeként.

Rodrygo duplázott a Stanford Bridge-en

Kétgólos hátrányt kellett volna ledolgoznia a Chelsea-nek a Real Madrid ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, mégis az angol kezdő láttán azt a kérdést tehettük fel magunknak, ki fog gólt lőni?  Hiszen Frank Lampard együttesében sem Joao Félix, sem Mihajlo Mudrik sem pedig Raheem Sterling nem kezdett, azonban az első félidőben mégis a hazai együttesnek voltak veszélyesebb helyzetei.

A második félidőt is Lampard csapata kezdte veszélyesebben, újfent Kantéé volt a játékrész első lehetősége, ám ezúttal a védőkbe lőtte a labdát. Hat perccel később pedig már Rodrygo szaladt el a szélen és a centerézésre még nem volt érkező ember, de a visszatett labdát már ő kapta meg, az ötösön belül még át is tudta venni, majd a kapuba lőtt, amivel gyakorlatilag szerte is foszlatta a Chelsea reményeit. A brazil támadó 30 alkalommal volt már eredményes a Real Madrid szerelésében.

A 80. percben végleg lezárt minden nyitott kérdést a Királyi Gárda, Vinícius Júnior tette vissza a tizenhatoson belülre érkező Valverdének a labdát, aki játszi könnyedséggel tört be a védők között majd a bántóan üresen tartózkodó Rodrygo elé tálalt, aki bekísérhette a labdát a kapuba (0-2).

„Hatvan percig egyedül a gól hiányzott, egy vagy két találat megváltoztatta volna a játék képét. A gólszerzés döntő fontosságú, ezzel kezdenünk kell valamit” – elemzett a Frank Lampard, a londoniak vezetőedzője, aki játékosként 2012-ben BL-t nyert, s április elején másodszor is trénernek nevezték ki a Chelsea-hez, de azóta a csapat sorozatban a negyedik mérkőzését is elvesztette.

A londoni klub a visszavágó elején és a szünet előtt is komoly nyomás alá helyezte a Real Madridot a Stamford Bridge-en. A vendégek olasz trénere, Carlo Ancelotti méltatta Thibaut Courtois teljesítményét: a belga hálóőr kulcsfontosságú bravúrt mutatott be az első félidő hajrájában Marc Cucurella közeli kísérleténél.

„Ez a védés nagyon fontos volt. Tudtuk, hogy ilyen játékot kell átvészelnünk. A Chelsea mindent megtett, problémákat okoztak nekünk. A második félidőben jobban kezeltük a helyzetet, több területünk volt”