Az Alba Fehérvár 15 ponttal kikapott Kecskeméten

A Körmend a Pécs, a Kecskemét az Alba Fehérvár ellen nyert saját közönsége előtt a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

Marko Gyeraszimovics és Rodney Bullock. Fotó: Fotók: Bús Csaba/baon.hu

Az első negyedben rendesen megszórta egymást a két együttes. A feldobás után nem sokkal Keller triplájával már öt ponttal lépett meg az Alba, de nem tudott jobban megugrani, másfél perc után fordított a KTE. Aztán Lóránt és Freeman pontjaival kisvártatva ismét feljebb kapaszkodtak a vendégek, a játékrész végére három pontos előnyt vívott ki magának a Ramirez-csapat. Ráadásul a frissen igazolt spanyol világ-, és Európa bajnok Carlos Cabezas megszerezte első pontjait új csapatában.

Heath zsákolása nyitotta a második negyedet, de a játékrész feléhez közeledve az eredményjelző látványa már korántsem volt ennyire üdvözítő. Ugyanis Wittmann triplájával 40-40-nél egyenlített a Kecskemét, amely a nagyszünetre éppen annyival –  három ponttal – vezetett, mint az Alba az első negyed után.

Talán különösebb kommentár nem kell a sajnálatos tényhez, nyolc pontra volt jó a Fehérvár a harmadik tíz percben. Mindeközben pedig a Kecskemét majd harmincat szórt, úgyhogy el is húzott 72-55-re.

A tizenhét pontos különbség ledolgozása nehézségekbe ütközött, sőt a hazaiak 6-0-ás rohanásával volt, hogy több mint huszonhárom pont volt közte. Az Alba legfeljebb négy-öt pontot tudott zsinórban bedobni, ezzel pedig megpecsételődött a sorsa.

Freeman huszonnégy pontot termelt elsősorban távolról, de most kevés volt ennyi az üdvösséghez, mivel a másik oldalon hárman is eljutottak húsz közelébe. Cabezas első meccsén tizennyolc percet kapott: öt pontot és két aszisztot termelt. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Filipovity csak öt percre szállt be a cserepadról.

Férfi kosárlabda NB I:

KTE-Duna Aszfalt – Alba Fehérvár 94-79 (24-27, 26-20, 22-8, 22-24)
Kecskemét: J. GREEN 12/6, WITTMANN 7/3, DIMICS 19/9, DRAMICSANIN 17/12, Karahodzsics 9/3. Csere: Molnár M. 8, GYERASZIMOVICS 18/9, Kucsera, Mészáros M. 2, Molnár D., Fülöp, Plézer 2.
Fehérvár: FREEMAN 24/18, Zeno 9/9, Keller I. 8/3, Lóránt 7, HEATH 11. Csere: Bullock 11, Tóth P. 4, Filipovity, Cabezas 5.

Csorvási Milán és Horti Bálint. Fotó: Szendi Péter/Vas Népe

Körmenden a mérkőzés előtt gyászszünettel emlékeztek a közelmúltban elhunyt Buti Tiborra, aki nagy szerepet játszott Körmend sportéletében és a piros-feketék törzsszurkolója is volt.

A pécsiektől hiányzott Simon Kristóf, aki a héten edzésen szenvedett bokasérülést, és nagy valószínűséggel több hétre kiesett a játékból. A baranyaik új légiósa, Ryan Wright viszont ott volt a keretben.

Pongó kihagyott hárompontosával indult a találkozó, majd még egy hibát vétett a pécsi játékmester. Faultolta Ferenczet, aki büntetőzhetett és ezzel a Körmendé volt az első pont. Az elmúlt szezonban még körmendi színekben szereplő Horti szerezte a mérkőzés első mezőnykosarát, amelyet Ciric gyorsan megtoldott egy hárompontossal, igy villámgyorsan 1-5 állt az eredményjelzőn. Price szerezte a vasiak első tripláját, majd Thames pontjaival zárkózott egy pontra a Körmend. Horti mozgott jól a palánk alatt, de Hammonds pillekönnyű duplája is célba ért, igy nem tudtak elszakadni egymástól a felek. A 7. percben Bradford hárompontosával tudta átvenni a vezetést a házigazda (15-14), ez Price kedvét is meghozta, majd megint Bradford volt eredményes a triplavonaltól (21-16). Nem adta könnyen magát a PVSK, a negyed utolsó percében Pongó egyenlített, de Thames még szerzett egy duplát, így a piros-feketéknél volt az előny a kisszünetre.

A második etap Ferencz hárompontosával kezdődött, majd Bradford csent el egy labdát és megint három ponttal jött ki az akcióból, ezúttal hibátlan dobását egy büntetővel is megfejelte. Hét pontos körmendi vezetésnél (30-23) Taylor gyors egymásutánban négy büntetőt dobott hibátlanul, ezzel tartotta magát a Pécs. Horti vállalt el egy hárompontost 33-27-es állásnál, kosara után Ciric egy duplát hozott, igy újra zárkózott a Pécs. A 17. percben egypontos hazai vezetésnél a legjobbkor jött a körmendi kapitány újabb hárompontosa. Ez kedvezően hatott a többiekre is, mert a negyed végén Bradford briliáns vállalása után Thames volt szemfüles, Csorvási a palánk alatt szerzett kosarat, Delas meg büntetőzhetett. Így tíz pontos előny birtokába került a Körmend. Pongó dudaszó pillanatában elengedett triplája viszont nem tévesztett cél (48-41).

A nagyszünet után Ciric, majd Pongó hozta közelebb a Pécset, a Körmendnek nem ment, pontatlan dobásokkal ostromolták a gyűrűt a piros-feketék. De aztán Ferencz vezetésével újabb erőket mozgósítottak, nem hagyták, hogy felülkerekedjen a Pécs. A negyed végére kisebb szárnyalásba kezdett az MTE, már tizennégy pont volt az előnye (70-56).

A maréknyi pécsi tábortól szólt a Harcoljatok rigmus, de ez nem igazán segített Csirke Ferenc csapatán. Továbbra is fölényben játszott az Egis Körmend, de becsülettel küzdött a vendégcsapat. Ferencz nevét skandálta a hazai közönség, joggal. A végjátékban hat pontra feljött a Pécs (81-75), de ezután mindkét oldalon lecsorgó labdák tömkelege következett. De Delas nem hibázott (83-75), ez döntőnek bizonyult. A végén Bradford zsákolása mellett hazai sikernek örülhetett a körmendi szurkolótábor.

Egis Körmend – Pécsi VSK-VEOLIA 86-77 (25-23, 23-18, 22-15, 16-21)
Körmend: THAMES 20, Price 14/6, FERENCZ 15/12, Hammonds 3, Delas 9. Csere: BRADFORD 16/6 Csorvási 7, Németh 2, Takács.
Pécs: Pongó 10/6, TAYLOR 18/6, Ciric 20/6, Budimir-, HORTI 13/3. Csere: Wright 10, Antoni 6/6, Demeter-