Az amerikaiakkal találkozik a negyeddöntőben a férfi vízilabda-válogatott

A papírformának megfelelően az amerikai válogatott lesz a magyarok ellenfele a fukuokai olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának negyeddöntőjében.

amerikaiak

Az amerikaiak vasárnap, a kanadaiak felett aratott 13-10-es győzelmükkel biztosították helyüket a nyolc között, ahová Varga Zsolt együttese csoportelsőként automatikusan bejutott. Tyler Abramson hét lövésből egyszer sem tudta bevenni a kanadai kaput, míg Hannes Daube nyolc lövésből hét gólt szerzett.

A két csapat legutóbb három héttel ezelőtt a világkupa Los Angelesben rendezett szuperdöntőjének bronzmérkőzésén találkozott egymással. A magyarok „először” ötméteresek után nyertek, ám a hazaiak óvása miatt az utolsó 4:24 percet két órával később újrajátszották, és ezt követően az amerikaiak szerezték meg a harmadik helyet.

A magyar-amerikai negyeddöntőt kedden, közép-európai idő szerint 11.00 órakor rendezik, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Nem jutottak nyolc közé az Európa-bajnok horvátok

Nagy meglepetésre az Európa-bajnoki címvédő horvát válogatott 13-12-re kikapott a montenegrói csapattól. A horvát Jerko Marinic Kragic kilenc lövésből csak négy gólt szerzett, míg a másik oldalon Duro Radovic és Dusan Matkovic is négy-négy gólt szerzett.

A magyarokkal azonos csoportban szereplő horvátok – akik 12-10-re kaptak ki Varga Zsolt együttesétől – ugyan az első negyedet nagy csatában megnyerték, ám ezt követően végig csak „futottak az eredmény után”, és bár sikerült egyenlíteniük, végül a szomszédvár diadalmaskodott.

A szerb válogatott, igazolva a papírformát magabiztosan nyert a házigazda japán csapat ellen, így bejutott a nyolc közé. A szerbekre a negyeddöntőben a tavalyi magyarországi világbajnokságon ezüstérmes olaszok várnak.

A vb-ről a két döntős szerez kvótát a jövő évi párizsi olimpiára.