Az Arsenal bevette Sevillát, a Bayern München győzött Isztambulban

A Manchester United megszerezte első pontjait a BL-szezonban, miután 1-0-ra legyőzte a vendég FC Köbenhavnt a Bajnokok Ligája 3. fordulójának keddi játéknapján.

Gabriel Jesus
Gabriel Jesus szerzettt győztes gólt Sevillában

A manchesteriek gólját Harry Maguire szerezte a 72. percben, a sokat kritizált angol válogatott védő egy szöglet után bólintott kapuba, de André Onana is kellett a három pont megszerzéséhez, a vendégek ugyanis büntetőhöz jutottak a ráadásban, a kameruni kapus azonban kivédte Jordan Larsson lövését.

A B jelű négyesben az Arsenal a Sevilla otthonában aratott 2-1-es sikerével az élre állt, miután a két kör után vezető francia Lens hazai pályán döntetlenre végzett a PSV-vel.

A C csoportban a Napoli 1-0-ra nyerni tudott a sérülés miatt Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin vendégeként.

Hibátlan maradt a Real Madrid, a spanyolok az Union Berlin és a Napoli legyőzése után ezúttal Bragában nyertek 2–1-re és gyűjtötték be a három pontot.

Bragában a két csapat első egymás elleni összecsapásának napján végig esett az eső, ami a kezdő sípszóra valamennyire alábbhagyott. Az első 15 perc kimondottan nagy helyzet nélkül zajlott, bár mindkét csapatnak volt egy-egy büntetőgyanús szituációja.

A Real Madrid pedig a 16. percben szerezte meg a vezetést: Vinícius szokásához hűen megverte védőjét, Rodrygóhoz passzolt, aki nem hibázott (0-1).

A gól után egy szöglet utáni szituációból veszélyeztetett a Braga, de egyenlíteni nem tudtak, ráadásul veszélyesebb helyzeteket is a vendégek alakítottak ki. Vinícius előbb lesgólt szerzett, majd a rosszul helyezkedő Matheus kapust szerette volna átemelni, de métereket tévedett.

A félidőben egyik vezetőedző sem változtatott. A második játékrész elején Vinícius két veszélyes megindulással vétette észre magát, majd Jude Bellingham jegyezte első kapura lövését, melyet Matheus paskolt a léc fölé. Az angol középpályás második veszélyes lehetőségénél azonban már tehetetlen volt a Braga kapusa, Bellingham megduplázta a madridiak előnyét Portugáliában (0-2).

Sokat azonban nem kellett várni a következő találatra, szépítettek a hazaiak: Simon Banza centerezett, az ötös sarkáról Álvaro Djaló talált be. Két perc telt el a második és a harmadik gól között.

A 70. percben majdnem megszerezte az egyenlítő találatot is a Braga. Ricardo Horta lőtt, Kepa Arrizabalaga viszont a helyén volt, bravúrral hárított. Vinícius betalált ugyan a 82. percben, de a brazil támadó lesen volt, melyet később a VAR is megerősített.

Az utolsó 10 percben azonban rákapcsoltak a hazaiak, többször is veszélyeztettek, de végül nem tudtak egyenlíteni.erezett, az ötös sarkáról Álvaro Djaló talált be. Két perc telt el a második és a harmadik gól között.

UEFA Bajnokok Ligája

3. forduló

A csoport:

Manchester United – FC Köbenhavn 1-0 (0-0)
Gól: Maguire (72.)

Galatasaray – Bayern München 1-3 (1-1)
Gól: Icardi (30., 11-esből), illetve Coman (8.), Kane (73.), Musiala (79.)

A csoport állása: 1. Bayern München 9 pont, 2. Galatasaray 4, 3. Manchester United 3, 4. Köbenhavn 1

B csoport:

Sevilla – Arsenal 1-2 (0-1)
Gól: Gudelj (58.), illetve Martinelli (45+4.), Gabriel Jesus (53.)

Lens – PSV Eindhoven 1-1 (0-0)
Gól: Wahi (65.), illetve Bakayoko (55.)

A csoport állása: 1. Arsenal 6 pont, 2. Lens 5, 3. Sevilla 2 (4-5), 4. PSV 2 (3-7)

C csoport:

Sporting Braga – Real Madrid 1-2 (0-1)
Gól:
Djaló (63.), illetve Rodrygo (17.), Bellingham (61.)

Union Berlin – SSC Napoli 0-1 (0-0)
Gól: Raspadori (65.)

A csoport állása: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Napoli 6, 3. Braga 3, 4. Union Berlin 0

D csoport:

Benfica – Real Sociedad 0-1 (0-0)
Gól: Mendez (63.)

Internazionale – Salzburg 2-1 (1-0)
Gól: Sánchez (19.), Calhanoglu (64.), illetve Gloukh (57.)

A csoport állása: 1. Real Sociedad 7 pont (4-1), 2. Internazionale 7 (4-2), 3. Salzburg 3, 4. Benfica 0

Forrás: M4 Sport