Az asztaliteniszező Pálos Péter és Major Endre negyeddöntős

A szerdai első után a csütörtöki második mérkőzését is megnyerte Pálos Péter és Major Endre a tokiói paralimpián, így mindkét asztaliteniszező bejutott a negyeddöntőbe.

A riói paralimpia ezüstérmese, Csonka András (S8) az ukrán Maksym Nikolenkótól 2:3 arányban szenvedett vereséget. Fotó: Magyar Paralimpiai Csapat

A Londonban aranyérmes, öt éve, Rio de Janeiróban harmadik Pálos Péter (S11) – aki enyhe értelmi fogyatékossággal született – japán ellenfelet győzött le négy szettben. Egy nappal korábban dél-koreai riválisát is négy játszmában verte.

Ugyancsak meggyőző sikereket aratott a két éve Eb-ezüstérmes, Rióban paralimpiai negyedik, 52 éves Major Endre (S1), aki autóbaleset következtében került kerekesszékbe. A szerdai háromszettes sikere után csütörtökön négy játszmában győzött. Ezekben a kategóriákban négy hármas csoportból az első két helyen végzők folytatják szereplésüket a legjobb nyolc között.

A riói paralimpia ezüstérmese, Csonka András (S8) az ukrán Maksym Nikolenkótól 2:3 arányban szenvedett vereséget. Következő ellenfele a Costa Rica-i Steven Roman Chinchilla lesz.

Csonka András: „Amellett, hogy az ukrán ellenfelemnek ez volt a második mérkőzése, míg nekem az első, meg kellett szoknom az ütőborítását is, ezért az első két játszmában még kerestem a játékomat. Hozzá kellett szoknom a körülményekhez, de szerencsére vissza tudtam jönni a meccsbe. Kétszettes hátránynál arra figyeltem, hogy jól fogadjam a szerváit és betartsam azt a taktikát, amit az edzőmmel megbeszéltünk. Próbáltam magam felpörgetni, de közben arra is figyelnem kellett, nehogy túlpörgessem magam, mert a korrábi versenyeimen sajnos erre is volt példa. Próbáltam megtalálni az egyensúlyt és a stabilitást. Az eredmény reális, ő a negyedik a ranglistán, én a nyolcadik, de ha a következő ellenfelemet legyőzöm, meglesz a továbbjutás.”

Szvitacs Alexa (S9) debütálásakor legyőzte a brazil Rauennelt 3:1-re, majd a kínai Xiongtól 0:3-as vereséget szenvedett. Az utolsó csoportmeccsén 21:20-kor (14:20) az eddig két vereséget szenvedő, török Neslihan Kavassal mérkőzik és biztosíthatja be továbbjutását, amivel biztosan érmes lenne a tokiói paralimpián.