Az Egyesült Államok legyőzte a női és a férfi vízilabda-válogatottat is

A júliusi Európa-bajnokságra címvédőként készülő magyar női vízilabda-válogatott kilenc góllal kikapott az Egyesült Államok olimpiai és világbajnok csapatától a Margitszigeten rendezett Vodafone Kupa harmadik, befejező fordulójában pénteken, így a második helyen zárta a tornát.

Az amerikai kapus, Amanda Longen véd a női vízilabda Vodafone Kupa Magyarország-Egyesült Államok mérkőzésen. MTI Fotó: Kovács Tamás

Bíró Attila együttese – amely szerdán a japánokat, csütörtökön pedig az ausztrálokat legyőzte – ezúttal alárendelt szerepet játszott a női póló mezőnyéből kiemelkedő amerikaiakkal szemben, akik már az elején 3-1-re elléptek a házigazdáktól.

A nagyszünetig tovább növelték az előnyüket, s már 6-1 volt a javukra, amikor – a harmadik negyedben – a második magyar találat megszületett. A befejező nyolc percben is csak egyetlen gólra volt képes a mind támadásban, mind védekezésben gyengélkedő hazai együttes, amely 12-3-ra maradt alul a sportágat a gyengébb nemnél évek óta uraló tengerentúli alakulattal szemben.

Vodafone Kupa:

Magyarország-Egyesült Államok 3-12 (1-3, 0-2, 1-3, 1-4)
Gól: Csabai, Gurisatti, Szilágyi 1-1, ill. J. Neushul 3, A. Fischer 2, Williams 2, Hauschild 1, Gilchrist 1, M. Fischer 1, Musselmanm 1.

Ausztrália-Japán 14-9 (3-3, 3-0, 5-2, 3-4)

Vereséggel kezdett Duisburgban a férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott elveszítette első mérkőzését a németországi négycsapatos nemzetközi tornán: a gárda a pénteki nyitányon hét góllal maradt alul az Egyesült Államok legjobbjaival szemben.

Märcz Tamás legénysége a júliusi Európa-bajnokságra való felkészülés jegyében vesz részt a duisburgi tornán, ahol pénteken az amerikaiak ellen szállt vízbe. A bemutatkozás nem jól sikerült: bár az első negyedben még a magyarok vezettek, fordítottak az amerikaiak, és végül nagy különbséggel, 12-5-re nyertek.

Szombaton a magyar csapat Kínával játszik 18.30 órától, a németek ellen pedig vasárnap 13.45-től száll vízbe.

Egyesült Államok-Magyarország 12-5 (1-2, 4-0, 3-2, 4-1)
Gól: Bowen 2, Carniglia 2, Hallock 2, Daube 1, Obert 1, Roelse 1, Smith 1, ill. Török 2, Erdélyi, Manhercz, Sedlmayer 1-1.