Az Eintracht Frankfurt volt a kakukktojás

Az Európa Liga negyeddöntőjében az Asenal, a Chelsea és a Valencia is kettős győzelemmel jutott tovább, míg az Eintracht az első mérkőzésen elszenvedett 4-2-es vereség után a továbbjutáshoz szükséges 2-0-ra nyert Frankfurtban.

Sebastian Rode

Az első találkozón a mindössze 19 éves João Félix szerzett mesterhármast az Eintracht Frankfurt ellen, így a 4-2-re győztes Benfica közel került a továbbjutáshoz.

A viaazavágón Frankfurt tíz perc után vette át a kezdeményezést a Benficától, és a 37. percben megérdemelten szerzett vezetést. Ante Rebic a 16 -os vonaláról gurította vissza a labdát Mijat Gacinovicnak, aki 19 méterről pontosan a jobb oldali kapufát találta telibe, a kipattanóra Filip Kostic érkezett, aki a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

A szünet után bátrabb támadójátékot vállalt fel a portugál együttes, ám a 67. percben Sebastian Rode 16 méterről lőtte ki a balalsó sarkot, mint későb kiderült ez a találat megpecsételte a Benfica sorsát (2-0). A hajrában fölénybe került a lépéskényszerben lévő Benfica, de csak kapufáig jutott, így búcsúzott.

A Valencia lendületesen kezdett, a kapujához szegezett Villarreal a szakadó esőben csak 13 percig úszta meg kapott gól nélkül. Ezt követően kiegyenlített mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az 54. percben Dani Parejo szabadrúgása után megduplázódott a hazaiak előnye, az eredmény pedig már nem változott a lefújásig.

Az Arsenal kettős győzelemmel búcsúztatta a Napolit. Az olasz együttes Insigne vezérletével hiába irányított és alakított ki lehetőségeket, a 36. percben Alexandre Lacazette szabadrúgásból bevette a nápolyiak kapuját. A házigazda a második félidőben is fölényben volt, de a vendégvédelem jól zárt.

A Chelsea az 5. percben megszerezte a vezetést, majd a 17. percre háromgólosra növelte előnyét. A Slavia Praha szépített ugyan, de egy perccel később Pedro már másodszor volt eredményes a találkozón. A második félidőben négy perc alatt két gólt szereztek a vendégek – Petr Sevcik duplázott -, de az egyenlítés és a meglepetés elmaradt.

Az elődöntőben Eintracht Frankfurt-Chelsea és Arsenal-Valencia párosítás lesz, az első mérkőzéseket május 2-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:

Napoli-Arsenal 0-1 (0-1)
Gól: A. Lacazette  (36.)

Továbbjutott: 3-0-ás összesítéssel az Arsenal.

Valencia-Villarreal 2-0 (1-0)
Gól: Toni Lato (13.), Dani Parejo (54.)

Továbbjutott: 5-1-es összesítéssel a Valencia.

Chelsea-Slavia Praha 4-3 (4-1)
Gól: Pedro (5., 27.), S. Deli (9., öngól), O. Giroud (17.), ill. T. Soucek (25.), P. Sevcik (51., 54.)

Továbbjutott: 5-3-as összesítéssel a Chelsea.

Eintracht Frankfurt-Benfica 2-0 (1-0)
Gól: F. Kostic (36.), S. Rode (67.)

Továbbjutott: 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt gólokkal.