Az elődöntő küszöbén a MAC Budapest

AVS_MACA  MAC Budapest hosszabbításban 4-3-ra győzött a Fehérvári Titánok vendégeként, így már csak egyetlen siker választja el attól, hogy megnyerje negyeddöntős párharcát a jégkorong MOL Ligában.

A hétfői, negyedik találkozón az első harmad 3. percében Keresztury korongja akadt el a kapu előtt, amit Kovács Csaba az üres kapuba lőtt (0-1). Majd a Titánok lendültek támadásba és a következő öt percben egyértelműen uralták a játékot. A 9. percben Erdély és Kóger alakított ki nagyobb helyzetet, Kóger húzta rá a korongot a MAC kapujára, de Bálizs védett. Aztán Orbán próbálkozott a kék vonalról, de kipattanót nem sikerült a kapuba kotorniuk a hazaiaknak.

A 14. percben Kóger távoli lövése pattant ki Bálizsról, amit Vas János értékesített (1-1). Egy perccel később Krogh lövésénél kellett hatalmas védést bemutatnia Bálizsnak.  A 17. percben már a másik oldalon folyt a játék, Booras a kék vonalról talált a fehérvári kapuba (1-2).

A második harmad elején a Titánok nyomás alatt tartották a vendégkaput. A 23. percben azonban Erdélynek ítéltek két perces büntetést a játékvezetők, a MAC pedig élt a lehetőséggel és egy eladott korong után Kovács Bronson lövését nem tudta védeni Scola (1-3).

A 28. percben Szabó Bencének is ki kellett ülnie a büntetőpadra, de csapatunk remek védelmének köszönhetően ezúttal nem tudta kihasználni előnyét a MAC Budapest. A 32. percben egy veszélyes vendégkapu előtti kavarodásból Bálizs jött ki győztesen. Egy perccel később Reisz cselezte ki a fővárosiak védelmét, de nem tudta a kapuba juttatni a játékszert.

Továbbra is a hazaiak támadtak, és a 34. percben Szabó Dániel próbálkozott a kék vonalról, ezt már nem védhette Bálizs (2-3).  Egy perccel később Keresztury szabálytalankodott, így öt a négy ellen támadhatott a Fehérvár AV19, de nem tudták kihasználni a fórt. Ami azonban előnyben nem sikerült, az öt az öt ellen igen, a 38. percben Sárpátki emelte a kapuba a korongot (3-3).

A 62. percben Erdély próbálkozott, majd a kipattanót Reisz próbálta átjuttatni a gólvonalon, sikertelenül, majd két perccel később már Nagy Gergő előtt nyílt lehetőség, de Scola védett. A 66. percben Kovács Csaba korongja csorgott le, amit már nem tudott a kapuba kotorni a támadó.  A 67. percben végül Olson találata döntötte el a mérkőzést (3-4), így a négy győzelemig tartó párharcban 3-1-re vezet a MAC.

Majoross Gergely, a MAC Budapest vezetőedzője: „Érdekes kihívás volt, hogy egy teljesen más csapattal találtuk szemben magunkat. Azt gondolom, hogy az a legfontosabb, hogy nem foglalkoztunk sokat azzal, hogy kivel állunk szemben. Úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, és hatvan percen keresztül odaadó játékot tudtunk mutatni. A kétgólos előnyünk után tragikus egyéni hibákat vétettünk, amivel nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, de nem álltunk meg és mentünk tovább, úgyhogy azt hiszem, ez volt a legfontosabb.”

MOL LIga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:

Fehérvári Titánok – MAC Budapest 3-4 (1-2, 2-1, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Erdély Csanád (14.), Szabó Dániel (34.), Kiss Patrik (38.), ill. Kovács Csaba (3.), Vladimir Nikiforov (17.), Kovács Bronson Zoltán (25., emberelőnyben), Nagy Gergő (67.)

A párharc állása: 3-1 a MAC javára.

Ferencváros – DVTK Jegesmedvék 1-4 (0-0, 1-2, 0-2)
Gól: Thomas Sumi (24.),  ill. Grant Toulmin (23.), Gőz Balázs (34., emberelőnyben), Magosi Bálint (50., 57., kettős emberelőnyben)

A párharc állása: 2-2

Dunaújvárosi Acélbikák – UTE 2-3 (0-2, 0-0, 2-1)
Gól: Becze Tihamér (48., 54.), ill. Martin Frolik (7., emberelőnyben), Peter Huba (20.), Nemes Benjamin Zoltán (57.)

A negyedik párharcban a Corona Brasov 2-1-re vezet a Debreceni HK ellen. A párharcok az egyik csapat negyedik győzelméig tartanak.