Az elődöntőben egyenlített a BVSC-Zugló

A BVSC-Zugló legyőzte a vendég Vasast a férfi vízilabda ob I elődöntőjében a párharc második mérkőzésén, így 6-6-ra egyenlített a hét pontig tartó ütközetben.

BVSC-Zugló

Hiába vezetett 2–1-re a Vasas, az utolsó percben kétszer is betaláltak a hazaiak és ezzel átvették a vezetést. A második etapban állandósította 1-2 gólos fölényét Kemény Kristóf gárdája, aztán megint az utolsó perc volt az, amikor még egyet hozzá tudott tenni.

A térfélcsere után hamar megérkezett a 9. zuglói találat is, amivel már négy volt közte, de még mielőtt túlságosan megörültek volna a hazaiak, a Vasas két gyors góllal megfelezte a lemaradását. Tátrai Dávid góljával mozdult el a házigazda, erre azonnal válaszolt Bátori Bence, majd Lévai Márton pillanatai következtek, aki két óriási védést is bemutatott, a másodikkal megalapozta csapata kilencedik gólját.

Egygólos különbséggel vágtak neki a záró felvonásnak a felek, ami kettőre nőtt Mészáros Csaba jóvoltából, nem sokkal később viszont Strahinja Rasovic bombázott dühből Gyapjas Viktor kapujába.

Csapó Miklós fórból, Csacsovszky Erik lefordulásból köszönt be, aztán Konarik Ákos is durrantott egyet szabaddobásból, ám így is vészesen fogyott a Vasas ideje. 44 másodperccel a vége előtt Sava Randelovic ismét egyetlen gólra hozta fel a vendégeket, ám Kemény időkérése után Csacsovszky Alex remek gólt szerzett centerből, és ezzel el is döntötte a találkozót.

A BVSC egyenlített a párharcban, és így mindent eldöntő, harmadik találkozóra kerül majd sor.

Vasárnap a Komjádi uszodában dől el, melyik gárda kerül a fináléba a címvédő FTC-Telekom Waterpolo mellé.

E.ON férfi vízilabda ob I

Elődöntő, 2. mérkőzés:

BVSC-Zugló – A-Híd VasasPlaket 14-12 (3-2, 5-3, 2-4, 4-3)
Gól:
Tátrai Dávid 3, Bundschuh Erik 2, Csapó Miklós 2, Kovács Péter 2, Csacsovszky Alex, Csacsovszky Erik, Gyárfás Tamás, Horváth Ákos, Mészáros Csaba 1-1, ill. Sava Randelovic 3, Burián Gergely 2, Konarik Ákos 2, Bátori, Bedő, Dedovic, Rasovic, Sélley Rauscher 1-1.

Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6-6.

Forrás: MTI / MVLSZ