Az ETO FC Győr nyerte meg a női labdarúgó Magyar Kupát

Az ETO FC Győr 1-0-ra legyőzte a Haladás-Viktória csapatát a labdarúgó Simple női Magyar Kupa szerdai döntőjében, melyet az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendeztek.

Az ETO FC Győr játékosai ünnepelnek, miután 1-0-ra nyertek a labdarúgó Női Magyar Kupa döntőjében a Haladás Viktória ellen játszott mérkőzésen az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A második félidő elején Savanya Csilla karjára pattant a labda a tizenhatoson belül, ezért büntetőhöz jutottak a szombathelyiek, ám Herczeg Andrea lövését a jó irányba vetődő Jekatyerina Szamszon kivédte.

A hatvanadik percben egy szöglet után Nagy Fanni szerezte a győztes gólt a győrieknek. A 19 éves hátvéd már 15 évesen bemutatkozott az NB I-ben, tavaly Diósgyőrből szerződött Győrbe.

Az ETO korábban egyszer, 2017-ben jutott a fináléba, de akkor ezüstérmes lett. A Haladás-Viktóriának ez volt az ötödik kupadöntője, mérlege három siker mellett immár két vereség.

Nem mondom, hogy meg lehet szokni a kupagyőzelmeket, mert ezt sosem lehet. De ez a mostani siker egy egészen különleges élmény – kezdte a mérkőzést követően az ETO vezetőedzője, Dörnyei Balázs, aki a Fradi élén hat alkalommal ért a csúcsra a sorozatban.

„Ez egy teljesen új csapat, új közösség és fantasztikus érzés, hogy rengeteg új embernek tudtunk örömet szerezni. Meg szeretném köszönni a szurkolóknak, hogy ennyien elkísértek bennünket és végig buzdították a lányokat. A játékosaim pedig nagybetűs csapatot alkottak ma.”

Az ETO mestere még egy különleges szokásáról is beszélt a történelmi találkozó után:

„Eddig egy aranyérmemet sem tartottam meg, mindig elajándékozom őket, ahogy ezt is el fogom. Sokan vannak, akik a háttérből segítenek, támogatnak, akár a futballban, akár a magánéletben. Ők gyakran nem tudnak itt lenni ilyenkor, ezért nekik szoktam átadni az aranyérmeimet.”

A sorozat gólkirálya Szűcs Éva lett hét találattal, aki az első fordulóban a Nyírség NSC – Cigánd SC találkozón (18-0) hétszer volt eredményes.

A női kupadöntő előtt szintén az MTK pályáján rendezték a férfi Amatőr Kupa fináléját, amelyben a MOL Magyar Kupában legtovább jutott két amatőrcsapat, a VSK Tököl és Szegedi VSE-Pizzamonster találkozott. A mérkőzést 1-1-es rendes játékidőt követően hosszabbításban 3-1-re a szegediek nyerték meg a 82. perctől emberhátrányban lévő tököliek ellen.

Simple Magyar Kupa, döntő

Haladás Viktória – ETO FC Győr 0-1 (0-0)
Nagy Fanni (60.)
Haladás Viktória: Bíró – Novák, Gődér, Szil (Nagy V. 64’), Urbán, Feketevízi (Németh M. 75’), Herczeg (Koprena 64’), Vladulescu (Nagy D. 87’), Balogh, Németh A., Sweatman.
ETO FC Győr: Samson – Öreg (Korsun 64’), Kovács L., Nagy F. (Fél P. 93’), Savanya, Süle, Rácz Zs., Luijks, Cameron, Vida (Sali 66’), Németh L. (Fél A. 93’).

Forrás: MLSZ / MTI