Az Európa-ligában először nyert a Balatonfüred

A Balatonfüred 27-26-ra legyőzte az osztrák Alpla Hard csapatát a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének hatodik fordulójában. Eperjesen veszített a Veszprém, a Ferencváros 12 góllal kikapott Flensburgban.

Balatonfüred
Szűcs Bence. Foto: Pesthy Márton / Veszprém Megyei Napló

A hazaiak keretéből Hornyák Péter, Bősz Levente, Dejan Malinovic, Szöllősi Balázs és Vajda Huba hiányzott.

A Balatonfüred válogatott balszélsője, Bóka Bendegúz betegség miatt kihagyta a két csapat egy héttel ezelőtti, ausztriai találkozóját, ezúttal viszont kezdő volt, és vezérletével remekül kezdett az előző idény bajnoki bronzérmese (6-3). Az első tíz percben látottak alapján meglepő volt, hogy Nico Schnabl jóvoltából 4-0-s sorozatot produkált és fordított a Hard.

Jelentősen csökkent a füredi támadások hatékonysága, a következő időszakot 4-1-re nyerték meg a gyorsan kézilabdázó vendégek, és már hárommal vezettek, a szünetben pedig 15-13-as előnyben voltak.

A házigazdák védekezése a második felvonás elején sem működött megfelelően, ismét 4-1-es sorozatot produkált az osztrák csapat, ráadásul a füredi védelem egyik oszlopa, Dénes János a 44. percben piros lapot kapott. Ennek ellenére Varga Márton és Milan Gostovic találataira, valamint Tóth Mihály védéseire alapozva négygólos hátrányból sikerült egyenlítenie a magyar csapatnak (21-21), amely csakhamar ismét vezetett.

A szabaddobások, kiállítások és büntetők miatt a megszokottnál is több volt a játékmegszakítás. Az utolsó perc füredi emberelőnnyel, de osztrák támadással kezdődött, majd Gostovic értékesített egy hétméterest, és a Hard az utolsó lehetőségét sem tudta kihasználni, így a BKSE egy döntetlen és négy vereség után először nyert a csoportkörben.

Stevan Sretenovic és Milan Gostovic hat-hat, Bóka Bendegúz öt góllal, Tóth Mihály hét, Andó Adrián három védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Nico Schnabl tíz gólt lőtt, Golub Doknic 12-szer védett.

Férfi kézilabda Európa-liga

C csoport, 6. forduló:

Balatonfüredi KSE-Alpla HC Hard (osztrák) 27-26 (13-15)
BKSE:
Andó, Tóth (kapusok), Ág, Bóka 5, Brandt 2, Dénes, Gostovics 6 (3), Kemény 2, Németh, Szmetán 2 (1), Szretenovics 6, Szűcs, Varga 4.
Hard: Doknic, Edionwe (kapusok), Horvat 5, Maier, Mischi, Predragovic 1, Raschle 3 (1), Runarsspm 1 (1), Schmid 1, Schnabl 10, Schwärzler, Schweighofer, Stevanovic 2, Stojanovic 2.

Eperjesen veszített a Veszprém

A Fejér B.Á.L.-Veszprém 22-20-ra kikapott a szlovák Tatran Presov otthonában. A vendégek keretéből Miklós Gergő, Fercsik Dániel, Kristóf Mátyás, Simon Machac és Széles Ákos hiányzott.

A szlovákok a meccs elején 4-1-re elléptek, és bár csakhamar fordítottak a magyar fiatalok, a 18. percben 7-5-re ismét a Tatran vezetett. Sokat hibáztak a vendégek, akik a kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékra álltak át, ezzel egyenlítettek, a szünetben viszont a hazaiak voltak egygólos előnyben.

A második felvonás elején újra megszerezte a vezetést a Veszprém, a 43. percben is jobban állt egy találattal, de a csereként beállt Marcos Colodeti bravúros védéseire alapozva a házigazdák egy 6-1-es sorozatot produkáltak. Magyar oldalon sok volt a labdaeladás, a csapat 11 percig nem talált be, így nem lehetett esélye a sikerre.

A vendégek legeredményesebb játékosa Stranigg János volt hat góllal, Balogh Tibor hétszer, Podoba János háromszor védett. A túloldalon Oliver Rábek nyolcszor talált be, Igor Csuprina 11, Marcos Colodeti három védéssel zárt.

A csoport, 6. forduló:

Tatran Presov (szlovák) – Fejér B.Á.L.-Veszprém 22-20 (12-11)
Eperjes:
Chupryna, Colodeti (kapusok), Csarapkin, Davidovic, Fech, Fenár 1, Hernández Caballero 1, Ivanovics 2, Kaszatkin 4, Kajan, Kimálók Fejko, López García 4, Michalka, Mital, Rábek 8 (2), Urban 2.
Veszprém: Balogh, Podoba (kapusok), Bugyáki, Éles 3 (1), Gál 3, Hári 1, Ludmán, Molnár, Preszter, Pulay 2, Rubos, Stranigg 6, Szatmári, Szmetán 2, Szrnka 2, Vetési 1.

A Ferencváros 12 góllal kikapott Flensburgban

A vendégek keretéből Lékai Máté és Bohács Sándor hiányzott.

A várakozásoknak megfelelően nagy volt a különbség a két csapat között, a Ferencváros csak négy percig (3-3) tudta tartani magát, utána a németek 10-4-re elléptek. Innentől kezdve megint igyekezett tartani a lépést a rendkívül gyorsan játszó Flensburggal az FTC, ennek ellenére a szünetben 23-15-re a hazaiak vezettek. A vendégek az első félidőben 13 lövést rontottak.

A második felvonásban a hazaiak teljesítményén látszott, hogy a Bundesliga következő fordulójában a THW Kiellel játszanak rangadót, ezt kihasználva a magyarok két 3-0-s periódust is produkáltak. Az ötvenedik percben már tíz gól volt a továbbra is fölényben játszó házigazdák előnye, és mivel egy 5-1-es sorozattal zárták a meccset, végül 12 találattal győztek.

A németeknél Johannes Golla kilenc gólt lőtt, Kevin Möller 14 védést mutatott be. A túloldalon Nagy Bence volt a legeredményesebb öt találattal, Győri Kristóf nyolc védéssel zárt.

B csoport, 6. forduló:

Flensburg-Handewitt (német) – Ferencvárosi TC 42-30 (23-15)
Flensburg
: Buric, Möller 1 (kapusok), Einarsson 3, Golla 9, Gottfridsson 1, Hald Jensen 3, Jakobsen 5 (3), Kirschberger 2, Lindskog, Mensah Larsen 1, Mensing 6, L. K. Möller 5, Pedersen 4, Röd, Semper 1, Sögard Johanessen 1.
FTC: Borbély, Győri (kapusok), Balogh 4 (1), Bognár 2, Bujdosó 4, Csörgő 4, Debreczeni 2, Füzi 4, Imre, Kovacsics 3, Mikita, Nagy 5, Ónodi Jánoskuti, Pordán, Prainer 2, Török.

A második számú európai kupasorozatban a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokság miatt szünet következik, a hetedik fordulót február 7-én rendezik.

Forrás: MKSZ / MTI