Az FTC 2-1-re nyert a DVTK Arénában

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott az újonc Diósgyőr otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, s ezzel ismét az élre ugrott a tabellán.

Sigér Dávid
Rudi Pozeg Vancas, a Diósgyőr (j) és Sigér Dávid, a Ferencváros játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójában játszott Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC mérkőzésen a diósgyőri DVTK Stadionban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Telt ház és remek hangulat fogadta a csapatokat a DVTK Arénában, a játékosok pedig gondoskodtak arról, hogy a közönség jól szórakozzon.

A jó iramú első félidő első védését Dibusz mutatta be, ezzel együtt a kezdetektől a Ferencváros irányított. A fővárosiak már a diósgyőri térfél közepén letámadták riválisukat, s az első valamirevaló támadásukból meg is szerezték a vezetést: Marquinhos lövését Ogyincov még kiütötte, de az érkező Botka Endre közelről az üres kapuba passzolt.

A DVTK a játékrész derekán talált magára, innentől már a hazaiak is veszélyeztettek, a befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott. A zöld-fehérek viszonylag könnyedén átjátszották a középpályát és többször is távoli lövésekkel próbálkoztak, Abu Fani kísérleténél csak a kapufa mentette meg a házigazdákat az újabb góltól. Az első félidőben sok volt a helyzet mindkét oldalon, bár ezt az eredményjelzőn álló 0-1 nem tükrözte.

A szünet után némileg csökkent az iram, és leginkább a mezőnyben folyt a küzdelem. A nemzeti ünnep előestéjén az 56. percben mindkét szurkolótábor transzparenssel emlékezett a forradalom hőseire, néhány perccel később pedig megduplázta előnyét az FTC: egy kiugratás után a csereként beállt Aleksandar Pesic lőtte ki a bal alsó sarkot. A gól után bátrabban támadtak a hazaiak, s miután Wingo fellökte Klimovicsot a kapu előterében, büntetőből szépítettek.

A 11-est Pozeg Vancas értékesítette magabiztosan. Néhány perccel később a másik oldalon is büntetőt ítélt Bogár játékvezető, de aztán VAR-vizsgálat után visszavonta azt, Marquinhos pedig sárga lapot kapott színészkedésért. A hajrában, így a tízperces hosszabbításban is a Diósgyőr hajtott az egyenlítésért, az FTC azonban magabiztosan tartotta előnyét.

Varga Barnabás
Holdampf Gergő, a Diósgyőr (j) és Varga Barnabás, a Ferencváros játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójában játszott Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC mérkőzésen. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A bajnokcsapat már hét meccs óta veretlen a bajnokságban, a DVTK pedig egymás után a második vereségét szenvedte el.

Dejan Sztankovics, a Ferencváros vezetőedzője

„Tudtuk jól, hogy hasonló mérkőzésre számíthatunk, rangadóra készültünk a DVTK ellen. Az ilyen meccseket nagyon élvezem. Nehéz mérkőzést vívtunk, boldog vagyok, hogy ilyen stadionokban telt házas bajnokit játszhatunk. Szeretnék gratulálni a hazai csapatnak és az ellenfél vezetőedzőjének is, tényleg remek meccset játszottunk. Az első félidőben további találatokat szerezhettünk volna, viszont az is igaz, hogy az utolsó percekben Dibusz Dénes góltól mentette meg a csapatot.”