Az FTC kikapott Norvégiában

A Ferencváros kilenc góllal veszített a norvég Vipers Kristiansand vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Magabiztosan kezdett a Ferencváros, amely 18 percen át hol egy, hol két góllal vezetett. Ekkor azonban megtorpant, 10-9-es hazai vezetésnél pedig zavar támadt a vendégek játékában, a támadások pontatlanná váltak, s a norvég együttes – egyre nagyobbá téve a különbséget – a szünetig 16-11-re elhúzott. Ehhez hozzájárult, hogy az FTC két büntetőt is elhibázott, egyedül a 21. születésnapját éppen szombaton ünneplő Háfra Noémi állta a sarat, aki hétszer is eredményes volt az első harminc percben.

A második játékrészben hamar 18-12 lett „oda”, s bár ötgólnyira még feljött az FTC, közelebb már nem tudott kerülni. Mi több, a norvégok a félidő derekán már kilenc góllal is vezettek (28-19), a vége pedig 31-22-es hazai siker lett.

A két csapat harmadszor találkozott egymással a BL-ben, s a rivális tudott elmozdulni az 1-1-es „döntetlenről”. A Ferencváros pedig jövő vasárnap a francia Metz HB együttesét fogadja Érden.

Női kézilabda BL, csoportkör, 1. forduló, A csoport:

Vipers Kristiansand (norvég) – FTC-Rail Cargo Hungaria 31-22 (16-11)
Kristiansand: Pedersen, Udjus (kapusok), Andenaes, Arntzen 7, Aune 5, Dahl, Intelhus, Jonassen 2, Löke 9, Naes Andersen 1, Refsnes, Sulland 5, Tomac 1, Waade 1.
FTC: Bíró, Szemerey (kapusok), Bánfai 1, Christensen, Csiszár-Szekeres, Debreczeni-Klivinyi, Háfra 9, Klujber 3, Kovacsics 3, Lukács 2, Márton, Mészáros 1, Pásztor, Schatzl 3, Snelder, Tóth N.

Október 6. 17:00 Metz Handball (francia)–Podravka Vegeta (horvát)