Az FTC lesz a döntőben az OSC ellenfele

Az FTC lesz az OSC ellenfele a BENU férfi vízilabda Magyar Kupa szombati fináléjában, mivel péntek este a Komjádi Uszodában zajló négyes döntő második elődöntőjében 13-9-re legyőzte a Vasast.

OSC
Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ

Némi meglepetésre a Honvéd – amely a 2011/12-es idényben jutott legutóbb döntőbe a kupában – megnyerte az első két negyedet, az újbudaiak azonban a harmadik felvonásban néhány perc alatt ledolgozták háromgólos hátrányukat, majd fordítottak is.

A záró játékrészben új erőre kapott a Honvéd, Manhercz Ádám révén egyenlített, de az utolsó percekben újra kijött a két csapat közti különbség, így az OSC diadalmaskodott.

Varga Dániel, az OSC vezetőedzője

„Kísértett még a tavalyi soproni elődöntő, márpedig a kudarc ellen küzdeni sokkal rosszabb, alantasabb, mint a diadalért. Itt az első félidőben egyértelműen az érződött a játékosokon, hogy görcsösek, nehogy valami ciki dolog történjék velük ebben az elődöntőben. Szünetben sikerült végre ráállítani őket a megfelelő hullámhosszra, és így aztán hamar a megfelelő mederbe tereltük a mérkőzést, de elismerés jár a Honvédnak, mert kiválóan játszottak.”

FTC-Telekom Waterpolo

Az első negyedben az FTC 1-1 után meglépett (4-1), majd a második negyed végére jelentős, szinte döntő különbséget kovácsolt össze magának (9-4). A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a medencében, a Vasas nem tudott érdemben közelebb kerülni.

A győztes együttesben Varga Dénes és a görög Sztilianosz Argiropulosz-Kanakakisz, míg a vesztes Vasasban Bátori Bence zárt egyaránt három találattal.

Varga Zsolt, az FTC vezetőedzője

„Az elmúlt időszakban valahogy egyszer sem ment úgy a játék, ahogy szerettem volna, mindig volt egyfajta hiányérzetem. Hiányzott a koncentráció, egyfajta dühös akarat – most viszont úgy érzem, mára megérkeztünk. Sokat dolgoztunk ezért, három hete fejeztünk be egy kőkemény hathetes felkészülést, ami után mindig kicsit ólmosabbak a játékosok, viszont idővel kijön az, hogy könnyebbek az edzések, gyorsulnak a srácok, mozgásban és gondolkodásban is. A két BL-mérkőzésen már voltak pozitív jelek, meg persze negatívak is, de Bresciában legalább láttuk, min kell még javítani, és ebből már a mai meccsen is tudtunk építkezni.”

BENU férfi vízilabda Magyar Kupa

Elődöntő:

Genesys OSC Újbuda – EPS-Honvéd 12-10 (3-4, 1-3, 4-0, 4-3)
Manhercz K. 3, Burián, Dala 2-2, Angyal, Bundschuh, Salamon, Tóth M., Vigvári Vi. 1-1, illetve Hosnyánszky 3, Hessels B. 2, Hessels S., Simon, Ekler, Manhercz Á., Baksa J. 1-1.

FTC-Telekom Waterpolo – A-Híd VasasPlaket 13-9 (4-2, 5-2, 2-3, 2-2)
Argiropulosz-Kanakakisz, Varga D. 3-3, Jansik, Molnár E., Vigvári 2-2, Damonte 1, illetve Bátori 3, Randelovic 2, Bedő, Konarik, Nagajev, Sélley Rauscher 1-1.

Forrás: MVLSZ / MTI