Az FTC-Rail Cargo Hungaria fontos győzelmet aratott Bukarestben

Az elmúlt idényben döntős FTC-Rail Cargo Hungaria a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú találkozón 23-20-ra nyert vasárnap a Korsós Dorinával felálló Rapid Bucuresti vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében.

Márton Gréta
Márton Gréta három gólt szerzett a román fővárosban

Szeptemberben Érden 24-24-es döntetlent játszott egymással a két gárda. Allan Heine vezetőedző magyar együttese győzelmi kényszerben lépett pályára Bukarestben, mert bár egy ponttal vendéglátója előtt állt, de a románok jövő héten a pont nélkül sereghajtó Zaglebie Lubinnal mérkőznek.

Jól kezdett a Ferencváros, amely remek védekezésére és Böde-Bíró Blanka jó teljesítményére, valamint a szünetig hétszer eredményes Emily Bölk villanásaira alapozva 16-10-re vezetett az első játékrész hajrájában.

A második félidőben 19-14-ig tartotta ötgólos előnyét a zöld-fehér csapat, a bukarestiek innen tudtak két találatra (22-20) felzárkózni az utolsó négy percen belül azt kihasználva, hogy mindössze hétszer volt eredményes a szünet után a vendég gárda. Az FTC ennek ellenére nyerni tudott és két fordulóval a zárás előtt három pontra távolodott el riválisától.

Bölk nyolc találattal lett a találkozó legeredményesebbje, bukaresti oldalon Andjela Janjusevic hétszer lőtt gólt, Korsós Dorina pedig egyszer.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

12. forduló:

B csoport

Rapid Bucuresti (román) – FTC-Rail Cargo Hungaria 20-23 (11-16)
Rapid:
Ciuca, Kapitnanovic, Sandru (kapusok), Badea, da Cruz Kassoma 3, González Ortega, L. Hernández Serrador, Ilie, Janjusevics 7 (3), Kanor 1, O. Kanor 5, Korsós 1, López Herrero 1, Mogensen, Ostase, Polman 2.
FTC: Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bölk 8, Cvijics 1, Edwige, Hársfalvi, Horváth, Klujber 4, Kovács, Kukely, Lekics, Malestein 5 (1), Márton 3, Simon 2, Tomori.

Vipers Kristiansand (norvég)–MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 28-24 (15-10)
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–Ikast Handbold (dán) 28-34 (15-18)
Metz Handball (francia)–Team Esbjerg (dán) 36-31 (20-17)

A B-csoport állása: 1. Metz Handball 20 p (+68), 2. Team Esbjerg 18 p (+20), 3. Ikast Handbold 17 p (+39), 4. Vipers Kristiansand 13 p (+35), 5. Krim Mercator Ljubljana 11 p (0), 6. FTC-Rail Cargo Hungaria 10 p (-12), 7. CS Rapid Bucuresti 7 p (-27), 8. MKS Zaglebie Lubin 0 p (-123).

Forrás: EHF / MTI