Az Inter ellen is helytállt a 18 éves Balogh Botond

A Pescara elleni hétközi Olasz Kupa-mérkőzés után szombat este a milánói Internazionale otthonában is a Parma kezdőcsapatának tagja volt Balogh Botond. A MTK-ban nevelkedett, tizennyolc éves játékos csapata 2-2-re végzett az Inter otthonában.

Balogh Botond (fotó: twitter / ParmaCalcio)

Többek között a Bayern Münchennel Bajnokok Ligáját, a horvát válogatottal vb-ezüstöt nyert Ivan Perišić ellen is futballozott Balogh Botond, és a 18 éves labdarúgó nem panaszkodott munkanélküliségre az Internazionale ellen. A papírformának megfelelően az Inter teljesen beszorította az öt védővel, köztük Baloghgal felálló Parmát, a vendégcsapat erejéből – elsősorban Gervinho megiramodásai révén – csak szórványos ellenakciókra futotta.

Nyomasztó fölényben játszott az Inter, 8 kapura lövési kísérletével szemben a Parma csak egyet tudott felmutatni. Antonio Conte csapata 61, Fabio Liveranié 39 százalékban birtokolta a labdát. A második félidőben sem fordult a kocka, de még nehezebb helyzetbe került az Inter: a Parma Balogh Botond határozott labdaszerzése után Hernani előre ívelt labdáját Gervinho kapásból lőtte a a milánóiak kapujába. Ritkán látható szép előkészítés után született a vendégcsapat vezető gólja a 46. percben.

Negyedóra után újra Gervinho villant, ezzel lett 0-2. Felpörögtek az események, egy percre rá a csereként beállt horvát vb-ezüstérmes középpályás, Marcelo Brozović szerzett szépítő gólt. Hátravolt még a félidő fele. Baloghnak volt egy tizenegyesgyanús szerelése Perišićcsel szemben, a játékvezető nem látta szabálytalanak az esetet. A 92. percben nagy nehezen bepasszírozta az egyenlítő gólt az Inter: Kolarov szabadrúgása után Perišić csúsztatott a Parma kapujába.

Balogh előtt a kétezres években Sallai Roland, Nagy Ádám, Balogh Norbert, Rudolf Gergely és Koman Vladimir futballozott a milánói San Siróban. Fontos részsiker ez a tizennyolc éves játékos pályafutásában.