Az MVM Veszprém egy góllal győzte le a MOL-Pick Szegedet

Veszprém, 2016. május 14. A veszprémi Mirsad Terzic, valamint a szegedi Ancsin Gábor (b2) és Roberto Parrondo (b3) a K&H férfi kézilabda liga rájátszásában, az MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged mérkőzésen a Veszprém Arénában 2016. május 14-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

A veszprémi Mirsad Terzic, valamint a szegedi Ancsin Gábor (b2) és Roberto Parrondo (b3) a Veszprém Arénában. MTI Fotó: Kovács Anikó

A címvédő MVM Veszprém hazai pályán egy góllal legyőzte az alapszakaszgyőztes Mol-Pick Szegedet a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában.

A vendégek remekül kezdték a mérkőzést, villámgyorsan négygólos előnyre tettek szert (1-5), a lassan formába lendülő hazaiak csak a 20. percben tudtak egyenlíteni (9-9). A szünetre egygólos szegedi előnnyel vonultak a csapatok, ám a 41. percre már három góllal vezetett a Veszprém (22-19). A véghajrá azonban szoros lett, az utolsó fél percben az egyenlítésért támadhatott a Szeged, ám sem akcióból, sem időntúli szabaddobásból nem tudott betalálni, így a Veszprém nagy csatában megnyerte a bajnoki cím szempontjából rendkívül fontos találkozót.

A Szeged-Veszprém meccset jövő hét szombaton rendezik.

Javier Sabaté:  Gratulálok a játékosaimnak a találkozón nyújtott erőfeszítéshez. Számos problémával küszködtünk a héten, de ez nem lehet kifogás, a sport ilyen, főként a bajnokság ezen szakaszában. Az első félidőt nem kezdtük jól. Lassúak, pontatlanok voltunk, amit gyors indításgólokkal büntettek a szegediek. A második játékrészben feljavult a védekezésünk és a támadójátékunk, de ekkor is elkövettünk néhány súlyos hibát. A Magyar Kupa döntője után a Szeged nagy nyomást helyezett a játékvezetőkre, aminek meg is kapták az eredményét. Mi soha nem tettük ezt, s ezután sem fogjuk. Köszönöm a szurkolóinknak a fair buzdítást.

Lékai Máté: – Gratulálok a szegedieknek, remek meccset játszottak. Kemény harcra számítottunk, ezt is kaptuk. Olyan ez, mint egy BL-párharc, s a mai csak az első felvonás volt. Nem jól használtuk ki az emberfórokat, ezeken javítanunk kell. Felállt fal ellen többé-kevésbé jól működött a védelmünk, de túl sok gólt kaptunk gyors indításokból. A meccs előtt is azt mondtam, hogy a bajnoki cím sorsa Szegeden fog eldőlni, ez be is bizonyosodott. Ez mindig nagy rangadó, pláne most, amikor teljesen nyitott a párharc. Felkészülünk, küzdünk, hajtunk, a célunk továbbra is a bajnoki cím.

[Customads id=646335]

Juan Carlos Pastor: – Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez, és a saját csapatomnak is a hatalmas harchoz, hiszen nagy nyomás alatt is jó eredményt értek el. Kritikus momentum volt, amikor a végén kettős emberhátrányban háromgólos hátrányba kerültünk, de akkor is meccsben maradtunk. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ilyen nagy számban elkísértek minket, s otthon is biztosan rengetegen szorítottak értünk. Ez csak az első meccs volt. Biztosak vagyunk benne, hogy a visszavágón is a legjobbunkat kell nyújtanunk. Fontos, hogy kipihenjük magunkat, s a hétvégre fittek legyünk.

Jonas Källman: – Gratulálok a veszprémieknek a győzelemhez, nagyon jól játszottak. Mi is nagyot harcoltunk, örülök a végeredménynek. Egy hét pihenő következik, addig is igyekszünk továbbfejlődni, s még jobban felkészülni a visszavágóra.

K&H férfi liga, rájátszás, az 1-6. helyért:

MVM Veszprém – MOL-Pick Szeged 30-29 (14-15)
Veszprém: Alilovic, Mikler (kapusok), Chema 1, Gulyás 2, Ilics 4(2), Iváncsik G. 1, Lékai 3, Marguc 1, Nagy L. 5, Nilsson 1, Palmarsson 4, Schuch, Sliskovic 1, Sulic 5, Terzics, Ugalde 2. Edző: Xavi Sabaté.
Szeged: Sierra, Wyszomirski (kapus), Ancsin 1, Balogh 4, Blazevic, Bombac 8(5), Csuruvija, Fekete B., Garcia Robledo 2, Ilyés 2, Källman 9, Mindegía 1, Parrondo 1, Thiagus Petrus, Vranjes 1, Zubai. Edző: Juan Carlos Pastor.

Grundfos-Tatabánya – Vác 25-19 (13-8)
Tatabánya: Borbély, Mijatovic (kapusok), Bodó 7, Crnoglavac 1, Dénes, Diaz 1, Harsányi, Juhász Á. 3, Katzirz, Krsmancsics 2, Mazák 2, Pásztor Á. 4 (1), Szöllősi Sz. 1, Törő, Vaskó, Vujovics 4 (1). Edző: Vladan Matics.
Vác: Vitáris, Tóth M. (kapusok), Asztrasapkin 7, Császár F., Czene, Csisztabajev, Fekete D., Munkácsi 3, Pál G. 1, Pavlovics 3, Popovics 4 (4), Terenyi, Tyiskov, Vasics 1, Vucsevics. Edző: Zsiga Gyula.

1. MOL-Pick Szeged       9  8   –   1  301-229  16 pont
2. MVM Veszprém          8  8   –   –  257-190  16
3. Grundfos-Tatabánya    9  5   –   4  233-247  10
4. Balatonfüred          8  3   –   5  203-219   6
5. Csurgó               10  1   –   9  255-300   2
6. Vác                   8  1   –   7  183-247   2

Forrás: MTI/vehirsport.hu