Az Olympique Lyon a 16. továbbjutó

A Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseinek utolsó játéknapján kikapott a Juventus, a Manchester United és a Real Madrid is, persze mindhárom csapat már korábban kiharcolta a továbbjutást. Az utolsó kiadó helyet az Olympique Lyon szerezte meg, miután a franciák 1-1-es döntetlent értek el Kijevben.

Nabil Fekir. Fotó: ol.fr

Az F csoportban a Sahtar Donyeck hatalmas hóesésben fogadta z Olympique Lyon csapatát, a hazaiak már a 22. percben vezetést szereztek. Ismaily passzolt be középra, ahol Junior Moraes kapura fordult és hat méterről, bal lábbal a bal alsó sarokba helyezett (1-0).

Ekkor a Sahktar virtuálisan nyolc, míg a Lyon hét ponttal rendelkezett a csoportban, azaz az ukránok álltak továbbjutásra.

A második félidő elején előbb Mendy lőtt kapu fölé, majd a 65. percben Memphis Depay tartotta meg a labdát az ukrán 16-oson belül, majd visszagurított Nabil Fekirnek, aki 15 méterről, bal lábbal bombázott a jobb felső sarokba (1-1). Az Olympique Lyon ezzel a találattal jutott tovább.

A csoport másik mérkőzésén a Manchester City Leroy Sané duplájával nyert a Hoffenheim ellen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

E csoport:

Benfica-AEK Athén 1-0 (0-0)
Gól: Grimaldo (88.)
Kiállítva: Galanopulosz (87. – AEK Athén)

Ajax Amsterdam-Bayern München 3-3 (0-1)
Gól: Tadic (61., 82. – a másodikat 11-esből), Tagliafico (95.), illetve Lewandowski (13., 86. – a másodikat 11-esből), Coman (90.)
Kiállítva: Wober (67.), illetve Müller (75.)

A csoport végeredménye: 1. Bayern München 14 pont, 2. Ajax 12, 3. Benfica 7, 4. AEK Athén 0