Az Oranje kiütötte a világbajnokot!

van Persie_van GaalA világbajnoki címvédő spanyol labdarúgó-válogatott számára trafalgari vereséget hozott a salvadori találkozó. Luis van Gaal csapata a második félidőben leiskolázta Vicente del Bosque együttesét.

A csendesen indult első félidőt tulajdonképpen az első gól rázta fel. A 27. percben a labdáért küzdő Diego Costa hasalt el a spanyol 16-oson belül, Rizzoli játékvezető habozás nélkül tizenegyest ítélt. Xabi Alonso magabiztosan értékesítette a büntetőt (1-0).

A 43. percben a kilépő David Silva akarta átemelni a labdát a kapuson, ám Cillessen hárított. Egy perccel később Daley Blind beívelését a zseniálisan kapcsoló Robin van Persie 15 méterről fejjel emelte át a tétovázó Iker Casillason (1-1).

A második félidő elején sem szakadtak meg a csapatok, eleinte úgy tűnt ez a langyos döntetlen mindkét oldal számára megfelelő végeredmény lenne. Az 53. percben Arjen Robbenszenzációsan vette le a labdát ballal a 16-oson belül, egy jobb lábas lövőcsel után  visszatette a játékszert a bal lábára, majd 12 méterről a kapu közepébe lőtt (1-2). Sergio Ramos csak nyomozta a labdát…

A 60. percben van Persie egy pattanás után jobb spiccel bődületes erővel bombázott a felső lécre. Del Bosque mester a 63. percben kettőt cserélt, érkezett Pedro és Fernando Torres, ám egy perccel később ismét a spanyol kapuban landolt a labda. A 64. percben Sneijder kapu elé beívelt szabadrúgása átszállt Casillason és van Persie-n is, így a jobb kapufánál feltűnő Stefan de Vrij (Feyenoord) csúsztatta kapuba a labdát (3-1).

A 72. percben Iker Casillas óriási hibája után Robin van Persie megszerezte második találatát (1-4).

A 80. percben Robben a saját térfeléről robbant ki, a 16-oson belül elfektette Iker Casillast is, majd ballal helyezett a kapuba (1-5).

A kiütéses vereség után a spanyol labdarúgó-válogatottnak kötelező lesz nyerni Chile és Ausztrália ellen. A nagy kérdés hogyan rázhatja fel csapatát Del Bosque, talán akkor járna el helyesen, ha holnap szabadnapot adna a csapatnak és elküldené őket megnézni a Godzillát…

B csoport:

Spanyolország-Hollandia 1-5 (1-1)
Salvador (Bahia), Arena Fonte Nova, 48 173 néző. Vezette: Nicola Rizzoli (olasz)
Gól: Xabi Alonso (27., 11-es), ill. Robin van Persie (44., 72.), Arjen Robben (53., 80.), Stefan de Vrij (64.)
Spanyolország: Casillas – Azpilicueta, Sergio Ramos, Piqué, Jordi Alba – Xabi Alonso (Pedro, 63.), Busquets – Xavi – David Silva (Fabregas, 78.), Iniesta – Diego Costa (Fernando Torres, 63.).
Hollandia: Cillessen – Vlaar, de Vrij (Veltman, 77.), Martins Indi – Janmaat, Blind – de Guzman (Wijnaldum, 62.), N. de Jong – Sneijder – Robben, van Persie (Lens, 79.).