Az OSC hazai veresége

Az OSC 15-10-re kikapott kedden a vendég horvát Jug Dubrovniktól a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek kilencedik fordulójában.

A két együttes egymás elleni korábbi csoportmeccsén az Újbuda 12-11-re nyert vendégként.

Az OSC ezúttal viszont végig futni kényszerült riválisa után, és a 4-1-re elbukott harmadik negyedet követően már ötgólos hátrányban, reménytelen helyzetben várta a záró felvonást.

A hazaiaknál Vigvári Vince hat lövésből négy góllal zárt, ezzel csapata legeredményesebb játékosa lett, míg rutinos csapattársa, Manhercz Krisztián hét lövési kísérletéből egy sem volt sikeres.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 9. forduló:

Genesys OSC Újbuda-Jug Dubrovnik (horvát) 10-15 (2-3, 3-4, 1-4, 4-4)
Vigvári Vi. 4, Burián, Hárai 2-2, Salamon, Sziládi, ill. Argyropoulos 6, Papanastasiou 3, Benic 2, Tomasovic, Krzic, Kakaris, Zuvela.

Crvena Zvezda (szerb)-Steaua Bucuresti (román) 10-10 (3-3, 3-2, 3-2, 1-3)
Spandau 04 Berlin (német)-CN Marseille (francia) 7-13 (1-5, 4-1, 0-5, 2-2)

Az újbudai gárda kilenc meccs után így változatlanul 13 ponttal áll, legközelebb pedig február 22-én játszik BL-csoportmérkőzést, akkor a címvédő olasz Pro Recco otthonában szerepel.

Az A csoportban az FTC-Telekom Waterpolo nyolc mérkőzés után 16 ponttal – négy győzelemmel és négy döntetlennel – a harmadik helyen áll, az együttes szerdán 19 órakor az utolsó előtti horvát Jadran Split vendége lesz.

A két nyolccsapatos csoportból az első négy-négy helyezett jut a sorozat belgrádi nyolcas döntőjébe, ugyanakkor a házigazda Novi Beograd helye garantált a végjátékban.

Forrás: MTI/MVLSZ