Az OSC másodszor is legyőzte az FTC-t

Az OSC 9-7-re nyert a címvédő Ferencváros ellen a férfi vízilabda ob alapszakaszának vasárnapi zárómérkőzésén.

Lévai Márton remekelt a meccsen. Fotó: Madar Dávid/OSC

Varga Dániel együttese a találkozó második részére felőrölte Bajnokok Ligája-győztes riválisát, amelyet így nemcsak hogy megelőzött a tabellán és ezzel hazai környezetben kezdheti elődöntős párharcukat, hanem elég számára egy döntetlen is a fináléba kerüléshez, ugyanis mindkét szezonbeli összecsapását megnyerte a zöld-fehérek ellen.

Varga Zsolt, az FTC vezetőedzője: „Nagy lendülettel indult a mérkőzés, éreztem a csapaton egyfajta feszültséget. Nagy teher volt az elvesztett és most visszaszerzendő három pont tudata. Nem tudtunk úgy elszakadni tőlük, hogy pszichésen meg tudjunk nyugodni a mérkőzésen, az utolsó negyedben viszont bár megvoltak a helyzeteink, ezúttal nem mentek be. Azok a helyzetek, amik az elmúlt években mellettünk voltak, most nem a mi javunkra dőltek el. Ziccerek maradtak ki, a játékosok mindent megtettek, de el is fáradtak a végére. Vannak olyan mérkőzések, amikor azok a dolgok sem jönnek össze, amik korábban egyértelműek voltak. Az, hogy 0-6, engem még nagyobb motivációra késztet, még nagyobb akarattal fogjuk elkezdeni a felkészülést a szerdai meccsre.”

Varga Dániel, az OSC vezetőedzője: „Önmagában nagy fegyvertény a Fradit megverni, de az később derül ki, mennyire nagy fegyvertény ez a mostani. Ez egy fontos győzelem volt a pontok, a lelkek, a visszaigazolás szempontjából is. De a következő meccs is 0-0-ról indul, nehéz szerdai mérkőzésre számítok, hiszen a Fradi javulni fog. Az elején egyébként nem voltunk még higgadtak, sok labda kiesett a kezünkből, alig volt kapuralövésünk, bele kellett rázódni a Fradi speciális játékához, iramához. Stabilnak kellett maradnunk, mert a Fradi egy-egy hibánkat mindig kihasználta. Örülök, hogy védekezésben rendben voltunk, Lévai Marci bravúrokat mutatott be, és a meccs második felében már elöl is jók voltunk.”

Varga Dániel. Fotó: Madar Dávid/OSC

Burián Gergely, az OSC játékosa„Először is gratulálok mindkét csapatnak, szerintem nagyon jó mérkőzést játszottunk. Az volt a kulcs ma, hogy Dumit, Vámost és Zalánkit ki tudtuk kapcsolni előnyben és a 6 a 6 elleni játékban is jobban kimentünk rájuk. Sok blokkunk volt, elöl jöttek az extrák, Marci is nagyon jól védett, a helyzeteinket pedig nagyjából belőttük. Fontos volt a mai győzelem, hiszen így 6-0-ról kezdjük az elődöntőt. Mégsem szabad félvállról venni, hiszen a Fradi a világ egyik legjobb csapata, bármikor, bármilyen állásból képesek nyerni. De fel fogunk készülni, ezt a mai meccset holnapra már elfelejtjük, és újult erővel készülünk a szerdaira.”

E.ON férfi ob I, alapszakasz, 30. (utolsó) forduló:

OSC Újbuda  – FTC-Telekom Waterpolo 9-7 (1-1, 2-4, 4-2, 2-0)
Gól: Burián 2, Erdélyi 2, Hárai, Tóth M., Csacsovszky E., Várnai, Manhercz K., illetve Varga Dénes 2, Zalánki, Jaksic, Fountoulis, Vámos, Vigvári Vendel.

16.  KSI SE                      30  2   2  26  281-426   8 – kiesett

Az 5-16. helyezett csapatok már nem szállnak vízbe ebben a szezonban, a rájátszás csak az alapszakasz első négy helyezettjét érinti.

Ők vívnak párharcot a döntőbe kerülésért: az első Szolnok a negyedik BVSC-vel, a második OSC a harmadik FTC-vel játszik.

A továbbjutáshoz hét pontra van szükség, de a felek az alapszakaszban egymás ellen elért eredményeiket magukkal viszik. Az első meccsen az a csapat a pályaválasztó, amelyik az alapszakaszban előrébb végzett.

A rájátszás menete, időpontja

Az elődöntők 7 nyert pontig tartanak, a csapatok magukkal hozzák az alapszakaszban egymás elleni mérkőzésen szerzett pontjait.

2021. május 13., csütörtök
FTC-OSC, 19:30 – tv: M4 Sport (ha szükséges)
Ha szükséges – BVSC-Szolnok

A 2020/21-es bajnokság első három együttese indulhat a Bajnokok Ligája következő versenysorozatában, a negyedik helyezett az Eurokupában szerepelhet. Mivel a Magyar Kupa győztese, az FTC már elődöntős, a helyén az ötödikként záró Vasas jogosult az Eurokupa-részvételre.

A kiírás értelmében a tabella 15. és 16. helyezettje – a Tatabánya és a KSI – kiesik az első osztályból, a 14. Debrecennek pedig osztályozót kell játszania az OB I/B győztesével, vagyis az élvonal mezőnye 14 csapatosra szűkül.

Forrás: MVLSZ/MTI