Az OSC nyerte a Vasas elleni rangadót

A vendég OSC váratlanul biztosan, 11-9-re verte a Vasast a szombati játéknapon a férfi vízilabda ob I felsőházában, a Komjádi Uszodában.

OSC

A bajnoki középszakasz szombati játéknapjának rangadóján a tabellán harmadik házigazdák két negyeden át jól tartották magukat, utána azonban a negyedik pozíciót elfoglaló OSC elhúzott, főképpen hatékonyabb mezőnyjátékának köszönhetően, mert míg a Vasas csak kétszer, a vendégegyüttes hét alkalommal is akciógóllal vette be ellenfele kapuját. A meccs legeredményesebb játékosaként Lars ten Broek, az OSC holland légiósa négy találatot jegyzett.

Ugyancsak a nyolccsapatos felsőház tagjaként küzdött meg egymással a hazai medencében vízbe szálló Szeged a Kaposvárral, s győzött egy góllal, míg a hat együttest felvonultató alsóházban a Miskolc a zárónegyedet nyerve bizonyult jobbnak két góllal vendégénél, a Pécsnél.

A BVSC sima győzelmet aratott vendége, a Szolnok felett. A bajnoki középszakasz Szőnyi úti összecsapásán a vasutascsapat már az első negyedben háromgólos előnyre tett szert, végül 11-7-re diadalmaskodott. Sikeréből Gál Dávid három találattal vette ki a részét.

Az FTC KO-értékű, 14 gólos vereséget mért vendégként a Honvédra

A Kőér utcai meccsből alig tíz perc telt el, amikor a címvédő és listavezető Ferencváros már 7-0-ra vezetett. Félidőben 11-3 volt az állás, a harmadik negyed felénél pedig „rászámoltak” a Honvédre, merthogy meglett a „tíz közte” (4-14). A zárószakaszban sem lelt sok öröme a házigazdának, a különbség tovább nőtt, a vége 23-9-es, roppant súlyos vereség lett.