Az Újpest és a DVTK is nyert Erdélyben

HSC_DVTKA címvédő és éllovas DVTK öt góllal nyert Csíkszeredán, míg az Újpest hat gólos győzelmet aratott Brassóban a jégkorong MOL Liga csütörtöki játéknapján.

A tegnapi Brassóban elért kiütéses győzelem után Csíkszeredába utazott a címvédő DVTK, ahol ismét Adorján kezdhetett a kapuban, a védelemből hiányzott Jesse Dudas, aki tegnapi megmozdulása következményeként négymeccses eltiltást kapott, így mindössze öt védővel állt ki a vendég együttes. A másik oldalon a cseh Peksa jutott lehetőséghez a kapuban.Az első harmadban négy büntetést is összeszedett a DVTK, de jól működött a hátrányos védekezés, a játékrész 11-11-es kapura lövési aránnyal és 0-0-s döntetlennel végződött.

A második játékrészben már teljesen felpörgött a Jegesmedvék együttese, ehhez nagy löketet adott Tóth Adrián a 21. percben, még hátrányban szerzett vezetőgólja. Alig több, mint egy perccel később Jon Booras csapata első emberelőnyét használta ki, majd Pavuk Attila növelte háromgólosra az előnyt a 27. percben. Nem állt itt meg a borsodi alakulat, a szünet előtt tizenhét másodperccel Hajós Roland is betalált Peksa kapujába, ezzel cserepadra is küldte a cseh hálóőrt, a harmadik harmadra már Ruczuj érkezett a kapuba.

Nem kellett sok a címvédőnek, Justin Cseter már a 42. percben felavatta a csíki kapust, majd a 45.-ben Somogyi is a gólvonal mögé juttatta a pakkot. Az eredményen Antal Zsombor szépített öt perccel a vége előtt, de közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez a HSC. A találkozó utolsó percében Gecse és Sagert kakaskodása borzolta a kedélyeket, mindketten végleges fegyelmivel mehettek idő előtt az öltözőbe és amennyiben Sagert is kényszerpihenőt kap, mindössze négy hátvéddel marad az éllovas DVTK az elkövetkező meccsekre.

Artur Oktyabrjov, HSC Csíkszereda: „Jól álltunk bele a meccsbe, az első harmadban pedig irányítottunk is. A második harmadban egy pár egyéni hibából tetemes hátrányba kerültünk és fejben feladtuk a meccset és ez számomra is egy talány. Kritikus pillanatokat élünk át és az utóbbi idő sikertelenségének az okát meg kell keresnünk, csapatként kell működnünk. Reméljük, megtaláljuk a megoldást. Össze kell, hogy szedjük magunkat és be kell bizonyítanunk, hogy van tartásunk.”

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: „Az első harmadban nem sok jó mozzanatunk volt elől. Döntően a veszélyes zónán kívüli játékunk volt elfogadható. Persze nem szabad elfelejteni, hogy sokat voltunk hátrányban. Annak viszont nagyon örültem, hogy ezt a feladatot jól megoldottuk, hiszen a csíkszeredai csapatnak van egy pár jó emberelőnyös játékosa. A második harmadban a sok munka átbillent és jött egy pár olyan helyzet, amelyekkel tudtunk élni. Utána pedig a hazai oldalon elfogyott az átütőerő. Ez egy nehéz meccs volt. A 6-1 nem tartalmazza, hogy mekkora munkánk volt ebben benne. Néhány lövés nem úgy jön akkor teljesen máshogy is alakulhatott volna. Annak örülök, hogy a speciális játékunkkal meg tudtuk nyerni a meccset, ma épp a hátrányos játékunk volt a kulcs.”

MOL Liga:

Corona Brasov (román) – UTE 1-7 (0-3, 1-2, 0-2)
Gól: Fodor Csanád (32., emberelőnyben), ill. Peter Huba (9., emberelőnyben, 19.), Pichler Ádám (15.), Teemu Elomo (25.), HEgyi Ádám (33., emberhátrányban), Gágyor Péter (57.), Kiss Ákos (60.)

HSC Csíkszereda (román) – DVTK Jegesmedvék 1-6 (0-0, 0-4, 1-2)
Gól: Antal Zsombor (44.), ill. Tóth Adrián (21., emberhátrányban), Jon Booras (23., emberelőnyben), Pavuk Attila (27.), Hajós Roland (40.), Justin Cseter (42.), Somogyi Balázs (45., emberelőnyben)

1.  DVTK Jegesmedvék            25 18   4   2   1 124-63  64 pont
2.  MAC Budapest                24 14   3   3   4 100-65  51
3.  Fehérvár AV19               25 13   2   2   8  95-77  45
4.  Debrecen                    25 10   3   3   9  76-77  39
5.  UTE                         24  9   4   1  10  74-65  36
6.  HSC Csíkszereda             25  6   3   3  13  70-94  27
7.  Dunaújvárosi Acélbikák      22  7   1   3  11  62-76  26
8.  Ferencváros                 24  6   1   4  13  72-99  24