Az Újpest FC bejutott a Magyar Kupa döntőjébe

bekescsaba_ujpestAz Újpest 1-1-es döntetlent ért el a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének keddi, idegenbeli visszavágóján, így 3-1-es összesítéssel búcsúztatta az élvonalban sereghajtó Békéscsabát.

Mindkét csapat óvatosan kezdte a mérkőzést, nem volt gólhelyzet. Aztán a hazaiak mégis vezetést szereztek. A szünet előtt az Újpest egyenlíthetett volna, de egy békéscsabai védő a gólvonalon mentett.

A folytatásban támadott a Békéscsaba, mivel egy újabb találattal egyenlíthetett volna a párharcban. A viharsarki együttesnek több lehetősége is volt, azonban a helyzetek kimaradtak, s ezt megbüntette az Újpest. A vendégek 65. percben született gólja kedvét szegte a Békéscsabának, így végleg eldőlt a továbbjutás kérdése.

Nebojsa Vignjevic, az Újpest FC vezetőedzője: „Az első félidőben egy energikus, mindenre elszánt Békéscsaba futballozott a pályán, és ennek köszönhetően sikerült is 1-0-s vezetéssel zárniuk az első 45 percet. A második játékrészben kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, és Andric góljának köszönhetően minden lényeges kérdést eldöntöttünk a meccsen. 1-1 után már nem volt nehéz dolgunk, az volt már csak a kérdés, mikor válik hivatalossá, hogy bejutottunk a fináléba.”

A tizedik MK-győzelmére hajtó fővárosiak a május 7-i, Groupama Arénában sorra kerülő döntőben a Debrecennel vagy ősi riválisukkal, a címvédő Ferencvárossal találkoznak.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó:

Békéscsaba 1912 Előre-Újpest FC 1-1 (1-0)
Békéscsaba, 500 néző, v.: Szabó Zs.
Gól: Birtalan (36.), illetve Andric (65.)
Békéscsaba 1912 Előre: Poleksic – Bényei, Vaskó, Damjanovic (Hudák, 83.), Fabio – Birtalan, Spitzmüller, Takács P. (Fehér Z., 70.), Laczkó (Piermayr, 61.) – Punosevac, Paukner.
Újpest FC: Balajcza – Heris, Litauszki, Kálnoki Kis, Kecskés – Sankovic, Cseke – Balázs (Hazard, 54.), Diarra (Filkor, 82.), Andric – Lencse (Kabát, 72.)

Továbbjutott: az Újpest FC 3-1-es összesítéssel.

[Customads id=646335]

Hajrágóllal győzött az MTK a Paks ellen

A második helyen álló MTK Budapest a hosszabbítás pillanataiban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a vendég Paksot Dunaújvárosban a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójából elhalasztott, kedden pótolt mérkőzésen.

A fővárosiaknak ez volt az ötödik hazai meccsük a Fejér megyei városban, és egy döntetlen mellett negyedszer gyűjtötték be a három pontot. Mostani sikerükkel ötpontos előnyre tettek szert a harmadik Debrecennel szemben.

A február 13-ai bajnokit a paksi klub egyik játékosánál és munkatársánál diagnosztizált bakteriális fertőzés miatt halasztották el.