Az Újpest szétlövés után győzött Debrecenben

DHK_UTEAz Újpest négygólos hátrányból egyenlített Debrecenben, a szétlövésben pedig a győzelmet is megszerezte a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján. A MAC Budapest 15 gólt ütött Brassóban. Az EBEL-ben a Fehérvár AV19 hazai jégen kapott ki hat góllal a Red Bull Salzburgtól.

Debrecenben a 14. percben a védőharmadban eladtuk a korongot, ami átkerült jobbra, ahol Kovács Bronson Zoltán érkezett, és bombája hálót ért a rövid oldalon (1-0). Hamarosan jött a második, megint elszedték a korongot a támadó harmadban a hazaiak, a jobboldali beadást Martin Saluga nem lőtte egyből, hanem egy csellel elfektette Sila kapust, és a bal sarokba helyezett (2-0). Egy perccel később egy remek ellentámadás után Siláról kijött egy lövés, Fedor Kozlovszkij volt jókor jó helyen (3-0).

A 26. percben egy remek ellentámadás végén Könczei Áron középen visszakapta a korongot, a jobb sarokra cselezett (4-0). A 34. percben Csányi átadását a kapu mögül adta vissza Kiss Ákos, a korongot az érkező Nemes belőtte (4-1). Egy perccel később Teemu Elomo a középső harmadból megindult a jobbszélen, behúzott középre és a rövid oldalon a felsővasról bepattanó gólt lőtt (4-2).

A 48. percben egy buli után hátrakerült a korong, Huba kapura bombázta, és a kapu előtt Gröschl Tamás beleért (4-3). A játék képe nem változott, az újabb találat az 56. percben született, megint egy buli után lőtt Peter Peter Huba, a végállomás a kapu volt (4-4).

A hosszabbításban a lilák játszottak fölényben, a hazai kapuban Vay Ádám továbbra is hozta válogatott formáját. A Debrecen ritkán, de eljutott Siláig. A döntés a büntetőkre, tehát a szerencsére maradt. Negyedik lövőként Elomo zseniálisan csapta be Vay kapust, a rávezetésben fékezett, balra mutatott, de jobbra húzta el a korongot a kapus mellett (4-5).

MOL Liga:

Debrecen-UTE 4-5 (3-0, 1-2, 0-2, 0-0, 0-1) – szétlövés után
Gól: Kovács Bronson Zoltán (13.), Martin Saluga (16.), Fedor Kozlovskij (17.), Könczei Áron (26.), ill. Kiss Ákos (35.), Teemu Elomo (36., 67., büntető), Gröschl Tamás (48., emberelőnyben), Peter Huba (56.)

SC Csíkszereda (román)-Fehérvár AV19 2-3 (0-2, 2-0, 0-1)
Gól: Alekszej Alekszejev (30.), Bíró Tamás Áron (37., emberelőnyben), ill. Alexander Grieve (3., emberelőnyben), Mitchell Holmberg (19.), Preston Shupe (49.)

Corona Brasov (román)-MAC Budapest 2-15 (1-5, 0-4, 1-6)
Gól: Bíró Mátyás (19., emberhátrányban), Virág Csanád (57., emberelőnyben), ill. Tomás Klempa (2.), Jeffrey Hayes (10., 13., 23.), Niko Saarenpaa (12., 28., 48.), Drew Olson (17., emberelőnyben), Szappanos Dávid (25., emberelőnyben, 54.), Bödök Bence (38.), Németh Attila (41., 44.), Németh Árpád (45., 60.)

Hatgólos fehérvári vereség

A Fehérvár hazai pályán hat góllal kikapott a Salzburgtól az osztrák jégkorongliga (EBEL) hétfői fordulójában.

EBEL:

Fehérvár AV19-Red Bull Salzburg (osztrák) 1-7 (1-2, 0-2, 0-3)
Gól: Brendan Connolly (18.), ill. Brian Connelly (1.), Luciano Aquino (19.),  Zdenek Kutlak (21.), Matthias Tratting (23., 60., emberelőnyben), Daniel Welser (43.), Dominique Heinrich (57.)

Forrás: icehockey.hu, utehoki.hu