Az Újpest vendégeként nyert a Diósgyőr

A Diósgyőr 2-0-ra nyert az Újpest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának szombati játéknapján.

Az első diósgyőri gólt Márkvárt Dávid szerezte

Jó iramban kezdtek a csapatok, de kapuk elé már nem értek fel a támadások egyik oldalon sem. Végül a valamivel ötletesebb és pontosabb diósgyőriek szerezték meg a vezetést a 23. percben: Tabakovic fejesét Banai még hárította, a kipattanót azonban Márkvárt közelről az újpesti kapuba helyezte. A gól után azonnal mezőnyfölényt harcolt ki az Újpest, de hiába alakított ki több helyzetet, a 32. percben egy kontra végén megduplázta előnyét a vendégcsapat: Tabakovic 18 méterről lőtte ki a jobb alsót. A szünetig ismét az Újpest irányított, de Zsótér révén csak kapufáig jutott.

A szünet után elmaradtak a várt újpesti rohamok, leginkább amiatt, mert a vendégek fegyelmezetten visszazártak a térfelükre, és a veszélyes helyeken már nem engedték területhez jutni az így meddő mezőnyfölényben lévő hazaiakat. Bjarnason és Szakály becserélésével lendület és veszély költözött az újpestiek játékába, de a diósgyőri védelem a lefújásig hiba nélkül állta a rohamokat.

A szezonban az Újpest hetedik hazai bajnokiján egy győzelem és két döntetlen mellett negyedszer maradt alul, a DVTK vendégként öt vereség mellett másodszor nyert. Utóbbiak ezzel visszavágtak a lila-fehéreknek, akiktől augusztus közepén otthon 2-1-re kikaptak.

A DVTK 2006 óta tartó rossz sorozatát szakította meg az Újpest vendégeként, a miskolciak a legutóbbi idegenbeli győzelmüket követően hét döntetlen mellett hatszor kaptak ki a liláktól.

Nebojša Vignjević, az Újpest vezetőedzője: „Semmiképpen nem számítottam ilyen mérkőzésre, csalódás számomra az eredmény. Enerváltan kezdtünk, a motiváció sem volt rendben, intő jel lehetett, hogy a bajnoki szünetben a A Vasas elleni felkészülési mérkőzésen is sok gólt kaptunk. Ma a fejekben dőlt el minden, mert nem 20-30 perc játék után fáradtunk el. Az elején mintha néhány játékos nem érkezett volna meg a találkozóra, és a második félidőben sem változott semmi. Két könnyű gólt kaptunk, és ezután a DVTK több teret adott nekünk, de ezen kívül más nem történt, hiányzott részünkről a fegyelmezett játék. Nem értem, miért nem mentek előre a játékosok, talán könnyebben vették, met az ellenfélből hiányoztak néhányan.
Ki lehet kapni, de nem így, ma egyáltalán nem azt nyújtottuk, amit az elmúlt hetekben megszokhattak tőlünk.
A DVTK megérdemelte a győzelmet, mert jobban akarták azt, valamint okosabban, fegyelmezettebben játszottak.”

Pacsi Bálint, a DVTK trénere (Feczkó Tamás eltiltása miatt): „Mindenekelőtt el kell mondanom, hogy ezúttal is Feczkó Tamás vezetőedző készítette fel a csapatot, ő találta ki a stábbal a nyerő taktikát, én csak a mérkőzésen irányítottam a kispadról. Dejan Karan eltiltása és Dušan Brković sérülése után tíz napunk maradt, hogy felépítsük a négy védőből és két középpályásból álló hatos védekező blokkot. Sokat foglalkoztunk ezzel a feladattal, és a játékosok is rengeteg energiát tettek a feladatba. Boldog vagyok, hogy meg lett az eredménye.
Tudtuk, hogy az újpestiek jól lövik be a szélről a labdákat, viszont mi jól lezártuk a széleket a szélsőkkel, a védők pedig középen maradtak. Ezért középen átlövésekkel próbálkoztak, de azt is blokkoltuk, ha kellett, még Tabakovićot is visszahúztuk. Örülök, hogy működtek az elképzelések, az első félidőben a két gól mellett több helyzetet is kialakítottunk, igaz, az Újpest nagyon benyomott minket a kapu elé a második játékrészben.”

OTP Bank Liga, 13. forduló:

Újpest FC-Diósgyőri VTK 0-2 (0-2)
Illovszky Rudolf Stadion, 2496 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Márkvárt (23.), Tabakovic (32.)
Újpest: Banai – Pauljevic, Heris, Litauszki, Burekovic – Sankovic – Onovo (Szakály P., 63.), Nwobodo, Zsótér (Bjarnason, 63.), Simon (Koszta, a szünetben) – Feczesin.
DVTK: Danilovic – Sesztakov, Polgár, Tamás M., Vági – Márkvárt, Iszlai – Hasani, Rui Pedro (Korbély, 82.), Prosser (Bacsa, 90.) – Tabakovic.

Forrás: DVTK.eu/MTI